Fatih Terim, Randers maçını değerlendirdi

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Randers maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

20 Ağustos 2021 Cuma, 07:20
Fatih Terim, Randers maçını değerlendirdi
Abone Ol google-news

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi play-off turu mücadelesinde Randers ile 1-1 beraber kaldı. Fatih Terim, maçın sonucu ve PFDK'nın Marcao'ya verdiği cezayı değerlendirdi. 

Rakip takımdan daha iyi bir kadro kalitesine sahip olduklarını belirten Terim, "Biz onlardan iyi bir takımız. Oyun içinde 2'yi de bulabilirdik, olmadı. Taçtan, kornerden iyi çalışmamıza rağmen hata oluyor, 1-1 oldu. Kazanmak isterdik ama herhalde biraz da yorgunluğumuz ortaya çıktı. İstanbul'da turu geçeceğiz. Mühim olan gruplara kalabilmek. Burada bitirmek isterdik açıkçası ama rakip de iyi mücadele etti. Temaslı oyun, bire bir oyun, rahatsız edici bir oyun olacağını söylemiştim. 2. maçta Galatasaray gereğini yapacaktır" dedi. 

Marcao'ya PFDK tarafından verilen cezanın zamanını eleştiren Fatih Terim, "Galatasaray olarak ceza kararlarının maç günü açıklanmasına alışkınız. Bazen gece, bazen maç anı açıklarlar. Ne düşündüklerini bilemem. Schalke maçı öncesi de böyle bir şey olmuştu biliyorsunuz. Başkanımızın zaten basın toplantısı var. Muhakkak, her şeyi söyleyecektir, konuşacaktır. Ne söyleyeceğini bilmiyorum ama." ifadelerini kullandı.

Gedson Fernandes transferiyle ilgili olarak ise Terim, "Gedson'u başkaları da istiyor galiba. Ancak ben ilişkilerim sebebiyle biliyorum 'hayır' diyorlar. Vermek istemiyorlar. Eğer verirlerse biz hazırız, bekliyoruz. Ayrılması halinde bizi tercih edeceğinden şüphem yok" açıklamasını yaptı. 

Bazı oyuncuların performanslarıyla ilgili olarak da Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Eleştirilen oyuncular olacak, biz de eleştirileceğiz. Galatasaray gerektiğinde pres de yapıyor, süresi uzun değildi ama yaptık. Bir kez daha söylüyorum, 3. deplasmana geldik. Ben oyuncularımdan memnunum. Her geçen gün daha iyi olacağız" diye konuştu.