Filmekimi afişlerine yıldız yağdı

Bu yıl “Sonbaharın Rengi Filmekimi” temasıyla hazırlanan ve 51 filmin gösterileceği festival için hazırlanan afişlerde, birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

20 Eylül 2016 Salı, 18:54
Abone Ol google-news

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenecek Filmekimi, afişleriyle kendini haber veriyor. Vodafone FreeZone desteği ile 7 ve 16 Ekim arasında İstanbul’da 10 gün sürecek etkinlik, daha sonra İstanbul dışında da yine ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek. Filmekimi, bu yıl Ankara, İzmir, Bursa ve ilk kez Eskişehir’e de uğrayacak. Etkinlik 7-9 Ekim’de Ankara’da, 13- 16 Ekim’de İzmir’de, 21- 23 Ekim’de Bursa ve Eskişehir’de olacak. Bu yıl “Sonbaharın Rengi Filmekimi” temasıyla hazırlanan ve 51 filmin yer alacağı festival için hazırlanan afişlerde, birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Juliette Binoche, Berenice Bejo, Angeliki Papoulia, Şebnem Bozoklu’nun yanı sıra Elijah Wood, Fırat Çelik ve Berk Hakman, bu yıl Filmekimi rengine bürünerek afişlere yüzlerini veriyor. Tüm şehirlerdeki Filmekimi biletlerine, 1 Ekim Cumartesi günü 10.30’dan itibaren Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi, Biletix web sitesi (biletix.com) ile Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden ulaşılabilecek. Bilgi: filmekimi.iksv.org