Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep başta olmak üzere 11 ilde terör örgütünün kent yapılanması olduğu iddia edilen KCK-TM'ye yönelik operasyonlar yapılmasını manşetine taşıdı.

05 Ekim 2011 Çarşamba, 06:29
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

Dalga dalga baskınlar


İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep başta olmak üzere 11 ilde terör örgütünün kent yapılanması olduğu iddia edilen KCK-TM’ye yönelik operasyonlar yapıldı. BDP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Pişkin, BDP’li belediye başkanları ve il yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi gözaltına alındı. BDP Milletvekili Nursel Aydoğan’ın evinde arama yapıldı. Gaziantep’te mahkemeye çıkarılan 20 kişi tutuklandı. BDP Eşbaşkanı Demirtaş “Eğer KCK buysa genel başkanı ben oluyorum. Çünkü tutukladıklarının tamamı BDP’li arkadaşlar” dedi.


HÜRRİYET

Türkiye umuduna bomba


Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Eğitim Bakanlığı bombalı saldırıya uğradı. Ölenlerin çoğu, Türkiye burs listesinin açıklanmasını bekleyen öğrencilerdi.


MİLLİYET

Babasının oğlu


Başbakan Erdoğan Güney Afrika'da Beşar Esad'a yüklenirken "Geçmişte babasının Hama'da, Humus'ta yaptığı katliamlar aynen yaşanıyor. Bunu beklemiyorduk" dedi.


VATAN

Suriye sınırında 'Yıldırım' tatbikat


Esad rejimiyle ilişkilerin koptuğu dönemde Genelkurmay, Yıldırım-2011 tatbikatının adresini Hatay olarak açıkladı. Erdoğan da bölgeye gidiyor.


RADİKAL

Adaletin bıçak yarası


Avukatların bile üstünün didik didik arandığı İstanbul'daki yeni adliye sarayına bir grup bıçaklarla girdi. Duruşma sonrası kan aktı: 4'ü ağır 12 yaralı var.


AKŞAM

Nakit adaletin temelidir


'Bastır parayı, aç davayı' dönemi... 4 gün önce yürürlüğe giren yeni kanun, garibanı vurdu. Artık sadece harç değil tanık, bilirkişi ve keşif masrafları da peşin ödeniyor. Cüzdanı dolu olmayan hakkını zor arayacak.


SÖZCÜ

Almanlar AKP'li belediyelere para yağdırmış


AKP'li belediyelerin, Alman bankasından 700 milyon Euro aldığı, iktidarın da buna izin verdiği ortaya çıktı.


HABERTÜRK

Doktor sorunlu herkes kanser


Yakacık Doğumevi patoloğu hasta olmayanlara 'Kanserlisin, kemoterapi görmelisin' diye yazdı. Başhekim 'Doktorun psikolojik sorunu var' dedi.

 

SABAH

Rozeti BDP kimliği KCK


Polisin İstanbul, Diyarbakır ve Mardin'de eş zamanlı düzenlediği operasyonda, hepsi de BDP üyesi görünen 146 KCK'lı gözaltına alındı.


POSTA

Hani kale gibiydi?


Güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda dün davalı iki taraf birbirine girdi, 12 kişi bıçakla yaralandı. Avukatların bile aranarak alındığı binaya bıçakların nasıl sokulduğu anlaşılamadı.


BİRGÜN

Çiller'in listesinden Erdoğan'ın listesine


Dün BDP'de ve sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösteren 100'ü aşkın kişi gözaltına alındı. BDP'liler, Erdoğan'ın elinde Çiller'in infaz listesine benzer bir siyasi infaz listesi olduğunu söyledi.


YENİ ŞAFAK

Uydurma suçla 90 gündür hapisteler


Deniz Feneri soruşturmasında savcıların 'suç üretme' çabasına bilirkişinin de destek verdiği ortaya çıktı. Bütçede açık çıkarmak için bazı ödemeleri yok sayan bilirkişi, mal alım miktarını gösteren 1 milyon 196 bin 321 TL'nin başına '1' ekledi. Derneğe bir anda 10 milyon açık verdiren tahrifat, 3 aydır süren tutukluluk halinin gerekçesi yapıldı.


ZAMAN

KCK'ya, Türkiye çapında operasyon


Terör örgütü KCK'ya yönelik dün sabah 7 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi. 91'i İstanbul olmak üzere 151 örgüt elemanı gözaltına alındı. Örgütün İstanbul sorumlusu M.K.'nin de yakalandığı öğrenildi. Şüpheliler arasında BDP Gaziantep İl Başkanı Bedran Fermanoğlu ile Diyarbakır belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda BDP'li yönetici de bulunuyor. Zanlılardan bazılarının KCK adına kuryelik yaptığı iddia ediliyor.