Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet Gazetesi, JİTEM'in eski Doğu Komutanı emekli Albay Abdülkerim Kırca'nın intiharını manşetinden okuyucularına duyurdu. Hürriyet Gazetesi ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Brüksel'de üst düzey bir İsrailli yetkiliden duyduğu ve Filistin Lideri Mahmut Abbas'a ait olduğu iddia edilen sözleri açıklamasını 'Erdoğan'dan şok suçlama' başlığı ile gördü.

20 Ocak 2009 Salı, 07:56
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

JİTEM’ci Kırca’nın sır intiharı


JİTEM’in eski Doğu Komutanı emekli Albay Abdülkerim Kırca, Ankara’daki askeri lojmanda ölü olarak bulundu. Kırca’nın başına beylik tabancasıyla tek el ateş ettiği belirtildi. Cem Ersever’den sonra Doğu Komutanı olan Kırca’nın adı Susurluk raporunda “olayların planlayıcısı ve yürürlüğe koyucusu” olarak geçmişti. “Yeşil” ile birlikte “silahlı çete kurmak, işkence” ve “3 kez adam öldürmek” suçlamasıyla hakkında dava açılan Kırca ile ilgili iddialar son günlerde bazı gazeteler tarafından gündeme getirilmişti.


HÜRRİYET

Erdoğan'dan şok suçlama


Başbakan Erdoğan, Brüksel'de Filistin Lideri Mahmut Abbas'ın, Hamas milletvekillerinin serbest bırakılmasını istemediğini üst düzey bir İsrailli yetkiliden duyduğunu açıkladı.


MİLLİYET

Hrant için aynı gün aynı yerde


Agos Gazetesi Yayın Yönetmeni Hrant Dink, iki yıl önce İstanbul Şişili'de öldürüldüğü yerde binlerce kişinin katılımıyla anıldı.


RADİKAL

AB'yi hatırladı

AB sürecinde iki yıldır irdelememekle eleştirilen Erdoğan,: AB bugün stratejik olarak adha anlamlı. Reformlarda kararlıyız.


AKŞAM

Madalyalı JİTEM'cinin sır ölümü


'Devlet Övünç Madalyası' sahibi, JİTEM'in eski komutanı Abdülkerim Kırca, kendisini faili meçhullerle suçlayan haberin çıktığı gün intihar etti.POSTA

Kanlı intikam


15 yaşındaki kız 28 yaşındaki sevgilisine kaçtı. Sevgililer töre cinayetinden korkup karakola sığındı. Kız karakolda sevgilisinin evli olduğunu öğrenince korkunç bir intikam planı yaptı.


VATAN

Vurguna mı çıktınız?


Nükleer santral ihalesinde tek teklif sahibi olan Rus-Ciner ortaklığı, devlete satacağı elektriğin kilovat saatine 21.16 dolar/cent istedi. En çok 12-13 doalr/cent olması gereken fiyat, şok etkisi yarattı.BİRGÜN

Senin kaldırımında


Hrant Dink'in ölümünün 2'nci yılında yurttaşlar Agos'un önünde toplandı.


SABAH

Şakakataki sır kurşun


Ergenekon gündeminde şok ölüm. 13 faili meçhulden yargılanan emekli albay Abdülkerim Kırca intihar etti.


TERCÜMAN

Kahraman albayın onur intiharı


PKK ile mücadelede yaralanıp tekerlekli sandalyeye mahkum olan emekli Albay Kırca, hakkında yazılanlara dayanamadı.


YENİ ŞAFAK

Yaktı yaktı çekiliyor


Gazze'de masum sivilleri üç hafta süreyle füze, top ve tank ateşine tutan İsrail askerleri ardında bir enkaz bırakarak çekilmeye başladı. Ölenlerden 514'ü kadı nve çocuk


ZAMAN

AB'ye güvence: 2009 reformlar için sıçrama yılı olacak


Dört yıl aradan sonra Brüksel'e çıakrma yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği üyeliği 'iradesi' için net mesajlar verdi.