'Hayır' oyu vereceğini açıklayan Ali Bayramoğlu'na sandıkta saldırı

Referandumda hayır oyu kullanacağını açıklayan Yeni Şafak'ın eski yazarı Ali Bayramoğlu oy kullandıktan sonra saldırıya uğradı.

16 Nisan 2017 Pazar, 13:57
Abone Ol google-news

<video:721875>Referandumda hayır oyu kullanacağını açıklayan Yeni Şafak'ın eski yazarı Ali Bayramoğlu, oy kullandıktan sonra yaklaşık 30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Aydınlık'ın haberine göre İstanbul Gayrettepe'deki Şair Nedim İlköğretim Okulu'na oyunu kullanmak için gelen, hükümete yakın Yeni Şafak gazatesi yazarı Ali Bayramoğlu önce sözlü tacize uğradı.

Tartışma büyüyünce AKP'li olduğu tahmin edilen kalabalık grup, Bayramoğlu'ya saldırdı. Saat 12.50 sularında yaşanan olay sonrası Bayramoğlu bölgeden uzaklaştı. 

BAYRAMOĞLU ŞİKAYETÇİ OLDU, YANDAŞ MEDYAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Gazeteci Yazar Ali Bayramoğlu Beşiktaş'taki Şair Nedim İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandıktan sonra yaşanan tartışmanın ardından kendisinin darp edildiğini belirterek, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Darp raporu da ifade eden Bayramoğlu şunları söyledi;

 ''Bugün maalesef ciddi bir saldırıya uğradım. Birçok insanın beni darp ettiği,neredeyse bir linç girimine dönen bir tablo yaşadım. Eşim de yanımdaydı. Sonuç olarak ne oldu diye bakarsak sabah oy vermeye gittik. Eşim ve ben aynı sandıklarda oy veriyorduk. Ben oy verdim, eşim çıktı ve bana 'yanlış yere bastım, ne yapabiliriz' dedi. Sandık görevlileri de 'bir şey yapamayız' dedi. 'En fazla istemiyorsanız oyunuzu geçersiz hale getirebiliriz' dediler. Dışarıdan bir AK Parti temsilcisi olduğu anlaşılan bir hanım 'yönlendirme yapıyorlar' diye bağırdı.Bir iki dakika sonra AK Parti seçim bölge temsilcisi olduğunu öğrendiğim bir bey ve yanında bir takım insanlar geldiler. Ben kendimi tanıttım, elini sıktım. Bir sorun olmadığını eşimin istemediği bir oyu kullandığını oyunun geçersiz hale getirdiğini söyledim. Bana ters tepki gösterdi. Biraz ortalık gerildi. Daha sonra oğlu olduğunu anladığım bir kaç kişi birden üstüme saldırdılar. Orada biraz darp ettiler. İş tabii ki AK Parti müşahitleri açısından büyüdü. Bütün kendini AK Parti müşahidi hissedenler... ortalık karıştı. Bir odaya kaçmak zorunda kaldık, öğretmenler odasında saklandık. Bir ara baktım dağılmış ortalık bir polis memuru vardı onunla çıkayım dedim fakat merdivenlerde görür görmez adamlar bana saldırdı. İnanılır gibi değil. Kendimi odaya nasıl attığımı bilmiyorum. Başıma pek çok darbe aldım. Yüzümü biraz korudum, odaya girmek istediler polis sokmadı. Daha sonra gerekli yerleri aradım Vali aradı, Emniyet Müdürü ilgilendi,İfadeler verdik.

Acıklı olan benim açımdan partililer tarafından saldırıya uğramak Türkiye'nin bilinen bir yazarının saldırıya uğraması tabii son derece acıklı şeyler. Daha da acıklısı onu da söylemek istiyorum. İnternete olay düştükten sonra bazı gazeteler benim yanlış oy kullandığımı, yeni pusula istediğimi, müşahit vermeyince müşahidi dövdüğümü, yanımda adamlarım olduğunu yazıyorlar. Yazmakla kalmıyorlar yeni bir kampanyaya ve tehdit mekanizmasına döndü. Benim meselem çok önemli değil. Türkiye bugün çok önemli bir oy kullanacak'.'