HDP'den yeni takvim: 120 ayrı merkezde etkinlikler düzenlenecek

Vicdan ve Adalet Nöbeti sona eren HDP, bu kez 27 Ekim’e kadar sürecek planlama kapsamında 120 ayrı merkezde çeşitli etkinlikler düzenleyerek yurttaşlarla bir araya gelecek.

21 Ağustos 2017 Pazartesi, 16:48
Abone Ol google-news

 

İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır, İstanbul, Van ve İzmir’de gerçekleştirilen “Vicdan ve Adalet Nöbeti” eyleminin sona ermesiyle deklarasyonda açıkladığı ikinci etabı başlattı. Nöbet eyleminin ardından bu kez 120 ayrı merkezde etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında halk toplantıları, şölenler, mitingler ve paneller yer alacak. dihaber‘in haberine göre Adana’nın Yüreğir ilçesindeki buluşmayla ikinci etap başlayacak ve bu etap Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

27 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK

Adana, Mardin, Muğla, Osmaniye, Antalya, Aydın, Denizli, Hatay, İzmir, Şırnak, Balıkesir, Diyarbakır, Kocaeli, Kars, Hakkari, Siirt, Urfa, Konya, Bingöl ve İstanbul’da 27 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek olan etkinlikler kapsamında sürece dair tartışmalar yürütülecek. Bu buluşmalardan çıkan sonuçlar ışığında ise deklarasyonun üçüncü aşaması olan ve Ocak 2018’de yapılacak olağan kongreye kadarki sürecin başlangıcı yapılacak.

4 KASIM'DA KİTLESEL EYLEMLER YAPILACAK

Aynı takvim içerisinde HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınıp tutuklandığı 4 Kasım’ın yıldönümünde kitlesel eylemler planlanıyor.

Eylemlerin büyük bir bölümünün HDP’lilerin tutuklu bulunduğu cezaevleri önünde yapılması düşünülüyor. Bu etkinliklerin yanı sıra aynı süreçte büyük bölge mitinglerinin de hazırlıkları devam ediyor. Bu kapsamda Diyarbakır ve İstanbul’da merkezi, diğer bölgelerde ise bölgesel düzeyde mitingler yapılması bekleniyor. İki aşamalı olarak sürdürülecek olan etkinlik takviminin son halinin ise bu hafta netleşmesi bekleniyor.