İhsanoğlu'ndan Demirtaş'a yanıt geldi

Ekmeleddin İhsanoğlu, Twitter'dan Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin açıklama yaptı.

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 17:07
Abone Ol google-news

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için şartların hukuk tarafından belirlendiğini belirterek, "Sayın Demirtaş'a Cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis'in vekilleri teveccüh göstermiştir" dedi.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU İLK KEZ ORAN VERDİ: İŞTE BEKLEDİĞİ OY ORANI

CHP ve MHP dahil 5 siyasi partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, mikroblog sitesi Twitter'dan açıklama yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığını değerlendiren İhsanoğlu'nun açıklaması şöyle: "Cumhurbaşkanlığı makamına aday olabilme şartları hukuk tarafından çizilmiştir. Sayın Demirtaş’a Cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis’in vekilleri teveccüh göstermiştir. YSK’nın resmen kabul ettiği her aday bizim demokratik yarıştaki saygıdeğer rakibimizdir."

BAHÇELİ, DEMİRTAŞ'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olmasını da değerlendiren Bahçeli, "Türkiye'ye düşmanlık besleyen, cumhuriyete diş bileyen, milletin varlığına ve birliğine saldıran bu PKK'lının cumhurbaşkanı adaylığı, yasalara aykırı olmakla kalmayıp milli ruha hakarettir. Ümit ederim ki YSK, bunu da değerlendirmeye alacak, terörün kuyruğu olmuş, bölücülüğün dümeninden tutmuş bu Eşbaşkan hakkında detaylı ve ayrıntılı incelemeyi yapacaktır" dedi.