İktidara 14 kritik Peker sorusu: Oğlunu TRT'deki dizide neden oynattınız?

CHP Milletvekili Yunus Emre, katıldığı TV programında Sedat Peker üzerinden iktidar-mafya ilişkilerine dair 14 kritik soru sordu.

27 Mayıs 2021 Perşembe, 12:32
İktidara 14 kritik Peker sorusu: Oğlunu TRT'deki dizide neden oynattınız?
Abone Ol google-news

Peker’in küçük oğlunun TRT dizisi Diriliş Ertuğrul’da oynamasını hatırlatan Yunus Emre, “Siyasette kendisinin en yakın arkadaşları, sabah-akşam telefonda görüştükleri insanlar kimlerdir?” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, katıldığı Habertürk TV yayınında 'iktidar-mafya ilişkisine dair' çok kritik 14 soru yöneltti.

TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Sedat Peker’in oğlu Talha Peker’in ‘Boğaçhan’ rolüyle boy göstermesinden Peker’in çakarlı araçla gezmesine ve AKP-MHP iktidarına oy istediği mitinglere kadar birçok konuda yanıt isteyen Yunus Emre’nin sorularının tamamı şöyle:

1- Sedat Peker'in oğlu TRT’de Diriliş Ertuğrul dizisinde boy gösteriyor. Ben üç senedir milletvekiliyim, ondan önce senelerdir öğretim üyeliği yaptım, benim şu yüzüm TRT ekranlarında bir kere görünmedi. Sedat Peker'in oğlunu niye dizide oynatıyorsunuz? Ben mi yaptım bunu?

2- Meclis'te 5 tane grubu bulunan siyasi parti var. Bu partilerin genel başkanları arasında Sedat Peker'le fotoğrafı olan genel başkan hangisidir?

3- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker'e koruma verilmiştir?

4- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker’e çakarlı araba verilmiştir? Ben milletvekiliyim, benim çakarlı aracım yok.

5- Hangi iktidar döneminde ‘jammer’ (sinyal bozucu) verilmiştir?

KÜLTÜR BAKANIYLA ETKİNLİK

6- Hangi iktidar döneminin Kültür Bakanı, Sedat Peker'in katıldığı etkinliğe katılmıştır, o etkinlikte Sedat Peker'e ‘Türk Hakanı’ ödülü verilmiştir?

7- Hangi iktidar döneminde Türkiye'nin önemli bir gazetesi Sedat Peker'e 'Yılın En Hayırsever İşadamı' ödülünü vermiştir?

8- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker çıkmış, “Akademisyenlerin kanlarıyla banyo yapacağız” demiştir ve bununla ilgili hiçbir mahkumiyet almamıştır?

9- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker'in adamları bir eski milletvekilini karakolda darp etmiştir, dövmüştür? Bunun azmettiricisi Sedat Peker'le ilgili hiçbir işlem yapılmamıştır.

10- Hürriyet baskını ile ilgili daha geçen gün AK Parti'nin zamanının Gençlik Kolu Başkanı açıklama yapıp "Biz orada sadece masum protesto yaptık, Sedat Peker'in adamları camları çerçeveleri indirmişler" dedi. Bu hangi iktidar döneminde oldu?

“HANGİ PARTİYİ DESTEKLEMEK İÇİN MİTİNGLER YAPTI?”

11- Sedat Peker 2015-2018'de hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

12- 2017 referandumunda Sedat Peker hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

13- Birtakım gazetecilerle irtibatı ortaya çıktı, bu gazeteciler kimlerdir, kimlere yakındır?

14- Siyasette kendisinin en yakın arkadaşları, sabah-akşam telefonda görüştükleri insanlar kimlerdir?