İstifalar geldi, değişiklik istedi: İstifa kaldırılsın!

AKP Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım'ın partisinden istifa etmesine tepki gösteren Burdur İl Başkanı İbrahim Ekici, "Milletvekilinin partiden istifası diye bir şey olmamalı, yasal düzenleme yapılarak milletvekilliği düşürülmelidir" dedi.

31 Aralık 2013 Salı, 13:32
Abone Ol google-news

Savcı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü soruşturmanın 26 Aralık'ta elinden alınmasına tepki gösteren AKP Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, bu tepkisini Twitter üzerinden "Savcı Muammer Akkaş'a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez" tweetiyle dile getirmişti. Bu paylaşımıyla dikkat çeken Yıldırım, bugün Ankara'da AKP'den istifa ettiğini açıkladı.

AKP'DE 7. İSTİFA: O VEKİL DE ERDOĞAN'A YÜKLENDİ, PARTİYİ ELEŞTİRDİ! İŞTE O SÖZLER...

'DIŞARIDA KALARAK BİR ŞEY DÜZELTİLEMEZ'

Yıldırım'ın istifasına ilk tepki seçim bölgesi Burdur'dan geldi. AKP Burdur İl Başkanı İbrahim Ekici, "Üzgünüm, sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Sonu böyle olmasaydı güzel olurdu. Dışarıda kalmakla bir şey düzeltilemez. Gördüğü yanlışlıklar varsa içeride kalarak düzeltmeliydi. Kolay olanı seçmek en basit yoldur. Basit mülahazalarla ülkeyi yangın yerine çevirmenin kimseye faydası olmadığını yaşadığımız süreçte gördük" dedi.

Milletvekillerinin istifalarıyla ilgili yasal düzenleme yapılması gerektiğini vurgulayan Ekici, "Milletvekilinin partiden istifası diye bir şey olmamalı. Yasal düzenleme yapılarak milletvekilliği düşürülmelidir" diye konuştu.