Kapatma davasına 'Ergenekon kıskacı'

İkinci Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, AKP'ye ilişkin Anayasa Mahkemesinde açılan parti kapatma davasıyla ilgili olarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturmada görev alan savcılarının kimler olduğunun bildirilmesini istedi.

Yayınlanma: 20.09.2011 - 12:01
Abone Ol google-news

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına konuya ilişkin yazı gönderilmesini kararlaştırdı. Heyet, AKP'ye ilişkin Anayasa Mahkemesine açılan kapatma davasıyla ilgili olarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturmada görev alan Yargıtay Cumhuriyet Savcılarının kimler olduğunu sordu. Heyet ayrıca, söz konusu savcıların soruşturmanın hangi aşamasında soruşturmaya katıldıklarının ayrıntılı olarak sorulmasını da hükme bağladı.

Mahkemenin bu talebi, yargı çevrelerinde "sıra kapatma davasını hazırlayan savcılara" geldi yorumlarına neden oldu. Bu arada, daha önceden mahkemenin talebi üzerine, AKP'nin katılmasına ilişkin dava dosyasının bir örneği Anayasa Mahkemesince mahkemeye gönderilmişti.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler