''Kentin karmaşasında iki piyano'' konseri

Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası (BİFO) ocak ayında piyano dünyasında enerjik ve uyumlu birliktelikleriyle bilinen ikilisi Katia ve Marielle Labeque kardeşleri ağırlayacak.

11 Aralık 2012 Salı, 12:50
Abone Ol google-news

BİFO'dan yapılan açıklamada, BİFO'nun konuğu olarak ilk kez İstanbul'a gelecek Labeque kardeşlerin, Onursal Şef Gürer Aykal yönetimindeki ''Kentin karmaşasında iki piyano'' konserinde, Poulenc'in ''İki piyano için konçertosu''nu seslendireceği bildirildi.
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 17 Ocak 2013'de gerçekleştirilecek konserde ayrıca, Borusan Kültür Sanat tarafından Zeynep Gedizlioğlu'na sipariş edilen yeni eserin de dünya prömiyerinin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Latia ve Marielle Labeque kardeşler

Piyano ikilisi Katia ve Marielle Labeque kardeşler, Semyon Bychkov, Sir Colin Davis, Charles Dutoit, Sir John Eliot Gardiner, Kristjan Järvi, Paavo Järvi, Zubin Mehta, Sir Simon Rattle ve Esa-Pekka Salonen gibi dünya çapında şeflerin yönetiminde, düzenli olarak Berlin Filarmoni, Bavyera Radyo Senfoni, Boston Senfoni, Chicago Senfoni, Cleveland Orkestrası, Londra Senfoni, Los Angeles Filarmoni gibi saygın orkestralarla çalıyor.

Pedro Almodovar'ın yapımcılığını üstlendiği, Felix Cabez imzalı The Labeque Way müzikal-belgeseli büyük ilgi gören piyano ikilisi, solo kariyerleriyle de dikkati çekiyor. Katia Labeque, 2009 yılında yayınlandığı solo albümü ''Shape Of My Heart''ta Sting, Herbie Hancock, Chick Korea ve Gonzalo Rubalcaba gibi efsanevi müzisyenlerle çalıştı.