Köktürk'ten Şahin'e Oda TV sorusu

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, Silivri'de yargılanan Odatv davası tutuklusu gazeteci Müyesser Yıldız'ın bilgisayarında bulunan dosyaların bilgisayarına gözaltına alındığı gün yüklenmesiyle ilgili avukatının iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

27 Ekim 2011 Perşembe, 06:29
Abone Ol google-news

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, TBMM Başkanlığı'na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

OdaTv davasının tutuklu sanıklarından gazeteci Müyesser Yıldız'ın bilgisayarında elde edilen ve suça konu olan dosyaların uzman raporlarına göre Yıldız'ın bilgisi dışında yüklendiğine yönelik basında çıkan haberleri hatırlatan Köktürk, ANKA'nın 24 Ekim 2011'de geçtiği haberi de örnek gösterdi.
 

Meclis'e taşıdı

Söz konusu iddiaları Meclis gündemine taşıyan Köktürk, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e şu soruları yöneltti:

"Silivri'de yargılanan Odatv davası tutuklusu gazeteci Müyesser Yıldız'ın bilgisayarında bulunan dosyaların bilgisayarına gözaltına alındığı gün yüklenmesiyle ilgili avukatının iddiaları doğru mudur?
Eğer iddialar doğruysa sanığın, sözde terör örgütüyle ilişkilendirilmesine neden olan bu işlemi yapan görevlileri saptamayı, idari ve adli işlem başlatmayı düşünüyor musunuz?
Üniversitelerin verdiği rapor doğruysa; devlet eliyle suç ve suçlu yaratmak neye ve kime hizmet etmektir? Bu olay Emniyet içindeki bazı kişilerin yasal görev tanımlarının dışına çıkarak, suç ve suçlu üretmek için özel bir gayret içinde olduklarının ortaya çıkması anlamına mı gelmektedir?"