"MGK'da muhalefet de temsil edilsin"

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, terör konusunda önlem alınması ve bilgi kirliliğinin önlenmesi için MGK toplantısına muhalefet liderlerinin de çağrılmasını önerdi.

18 Ağustos 2011 Perşembe, 07:48
Abone Ol google-news

Özaçıkgöz, yaptığı yazılı açıklamada, bugün yapılacak MGK toplantısında bir ilkin gerçekleştirilerek muhalefet liderlerinin de çağrılarak bilgilendirilmesini istedi. Terör konusunda toplumun sabrının kalmadığını belirten Özaçıkgöz, "Başsağlığı ve kınama mesajlarıyla geçiştirilebilecek bir durum değildir. Hükümet bir şeyler yapmazsa, korkarım ki halk bir şeyler yapmaya kalkar" dedi.

Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun "Suriye'ye yönelik tehdit olabilecek söylemlerden vazgeçmesi" gerektiğini ifade eden Özaçıkgöz, şunları ekledi:
"Suriyeli yöneticilerin de bir gururu olduğu, tarihteki savaşların tamamına yakınının yöneticilerin inadı ve gururu yüzünden çıkmış olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Suriye'de yaşananlar, Suriye'nin iç meselesidir. Daha kendi demokrasimizi yeni yeni kazanıyorken, Amerika gibi dünyanın her yerine demokrasi getirme görevimiz yoktur. Kaldı ki, AKP'nin de seçim beyannamesinde 'Suriye'ye demokrasi getirmek' gibi bir taahhüdü de yok."