NBA yıldızı Cedi Osman: Süper Lig’e çıksak da sadece yerli oyunculara şans vermek istiyoruz

Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman, bu sezon itibarıyla Türkiye Basketbol 2'nci Ligi'nde mücadele etmeye başlayacak Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı'nda sadece yerli isimlere şans vereceklerini söyledi.

24 Ağustos 2021 Salı, 11:00
NBA yıldızı Cedi Osman: Süper Lig’e çıksak da sadece yerli oyunculara şans vermek istiyoruz
Abone Ol google-news

Cedi Osman Akademi’nin kurucusu, Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman, bu sezon itibarıyla Türkiye Basketbol 2'nci Ligi'nde mücadele etmeye başlayacak Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı'yla ilgili olarak, “Süper Lig’e çıkmış olsak da biz yine hedefimizden şaşmayıp sadece yerli oyunculara şans vermek istiyoruz. Onların gelişimi bizim için çok önemli. Çünkü çok fazla yetenekli oyuncu var ama şans bulamıyorlar, kaybolup gidiyorlar. Biz onlara bir kapı açıyoruz. Yapabileceklerinin en iyisini yapmaları için şans vereceğiz” dedi.
Cedi Osman Akademi ile Pizza Bulls’un iş birliğiyle kurulan ve bu sezondan itibaren Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde mücadele edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı’nın tanıtımı yapıldı. İstanbul’un Şile ilçesinde yapılan lansman sonrasında Cedi Osman Akademi’nin kurucusu Cedi Osman ve Pizza Bulls’un CEO’su Cavit Can Kırbeyi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı projesini hayata geçirdikleri için çok mutlu olduğunu dile getiren Cedi Osman, “Ağabeyimle beraber büyük bir hayalimizdi. İlk başta akademiyi kurarken A takım hedefimiz yoktu ama her şey iyi gidince hayallerimiz de büyüdü. Sonunda en büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Burada Cavit Bey ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok büyük bir iş birliği olacak. Yolumuz çok uzun. A takımımızın hem çok yetenekli hem de bir o kadar başarılı olacak. Bu tür projelerde zamana ihtiyacınız oluyor. Her şey zamanla iyi olacak. İnşallah her şey iyi olacak” dedi.

“BİR GÜN SÜPER LİG’DE OLACAĞIZ”

En büyük hedeflerinin yerli oyunculara şans tanımak olduğunu söyleyen Cedi Osman, “Hemen Süper Lig’de oynayalım” diye bir aceleleri olmadığını belirterek, “Şu anda bizim en büyük hedefimiz, yerli oyunculara şans tanımak. Onları geliştirmek. Daha büyük kulüplere gidebiliyorlarsa, yurt dışına gidebiliyorlarsa ne mutlu bize. Demek ki başarılı olmuşuz diyeceğiz ve mutlu olacağız. En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek ile birlikte iyi birer karakter geliştirmek. İnşallah da bunu başaracağız. Süper Lig’e tabii ki de çıkmak istiyoruz. Bunun için çok zamana ihtiyacımız var ama bir gün orada olacağımıza kesinlikle inanıyorum” ifadelerini kullandıİleriki dönemde Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etseler bile yerli oyunculara şans verme misyonundan hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini kaydeden Osman, “Süper Lig’e çıkmış olsak da biz yine hedefimizden şaşmayıp sadece yerli oyunculara şans vermek istiyoruz. Onların gelişimi bizim için çok önemli. Çünkü çok fazla yetenekli oyuncu var ama şans bulamıyorlar, kaybolup gidiyorlar. Biz onlara bir kapı açıyoruz. Yapabileceklerinin en iyisini yapmaları için şans vereceğiz. En büyük hedefimiz 4-5 yıl sonra büyük bir tesis kurmak. Sadece Cedi Osman Akademi’ye ait olan. Orada da her sene bir geliştirme kampı kuracağız. Bizim için, benim için çok önemli. Onun için biraz daha zamana ihtiyacımız var ama hedefimiz her zaman Türk oyuncularına yardım etmek olacak” açıklamasında bulundu.