"Ne havası ne suyu ne de yönetimi temiz"

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Karayalçın konuşmasının devamında ''Ankara'nın ne suyu ne havası ne de bu açıklamaları yapan yönetimi temiz. Ankara bugün kirlenmiş ve kirletilmiştir'' dedi.

21 Ocak 2009 Çarşamba, 10:08
Abone Ol google-news

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını, ''Melih Gökçek yönetiminin Ankara halkından gerçekleri gizlediğini ve siyasi rant için halkın sağlığı ile oynadığını'' ileri sürdü.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın çok yakın bir dönemde Ankara'da hava kirliliğinin normal değerlerin çok üstünde olduğunu saptadığını ifade eden Karayalçın, şunları kaydetti:
''Bunun en önemli nedeni, Melih Gökçek yönetiminin doğalgazı yönetememesi ve halka kalitesiz kömür dağıtmasıdır. Ankara'nın suyunun temiz olduğunu iddia etmek halkla alay etmektir. Bugün ekonomik durumu yeterli kaç vatandaş Kızılırmak'tan verilen içme suyunu kullanmaktadır? Melih Gökçek, Kızılırmak suyu Ankara'ya ulaştıktan sonra patlayan damacana suyu satışlarını nasıl açıklamaktadır? Gökçek bu açıklamalarla halkı yanıltmakta ve gerçekleri çarpıtmaktadır. Ankara'nın ne suyu ne havası ne de bu açıklamaları yapan yönetimi temiz. Ankara bugün kirlenmiş ve kirletilmiştir. Karayalçın bu kirliliğe son verecektir.''