O başkan konuştu

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, "Kılıçdaroğlu, köstebeği kendi içinde arasın. Bunlar iftiradır. Kanal 7 yöneticisi Mustafa Çelik benim 35 yıldır arkadaşımdır. Devamlı görüşürüz" dedi.

13 Ekim 2011 Perşembe, 15:40
Abone Ol google-news

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Belediye Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını ''ipe sapa gelmez, tamamen iftira niteliğinde'' olarak değerlendirdi.

Konuyu yargıya taşıyacaklarını ifade eden Korkmaz, şunları söyledi:
''1,5 ay önce de gündeme gelmiş, o zaman da bu konuşulmuştu. Benimle ilgili şeylere gereken cevapları vermiştik. Benimle ilgili olarak suçlama asla söz konusu değildir. Son günlerde konuşulmamış gibi tekrar gündeme getirildi. Kesinlikle bu bir iftiradır. İnsanların şerefleri ve onurları ucuz değildir. Kılıçdaroğlu ile mahkeme önünde hesaplaşacağız. Kutsal olan bir hayata, insanların yaşamına, onuruna, şerefine rahat bir şekilde dil uzatılmasının kolay olmaması gerekir. Kılıçdaroğlu, bir Meclis Araştırma Komisyonu'ndan bahsetti. Benim ondan haberim yoktu. Eğer öyle bir şey olsa, yargılanır ya da soruşturmaya çağrılırdık. Bahsettiği o konuya biraz önce epeyce bir aradım, 'nedir bu?' diye internetten bulma imkanım oldu. O bilgi de yanlış ve yalan, Bunu da mahkemeye taşıyacağım.''

Kılıçdaroğlu'nun anamuhalefet lideri değil, ''anamuhalefet yöneticisi'' olduğunu ileri süren Korkmaz, şunları kaydetti:
''Çünkü yöneticilik farklıdır, liderlik farklı şeydir. Herhalde burada bir kıskançlık olabilir. Sayın başbakanımızın liderlik özelliğinin sadece Türkiye değil, tüm dünyada kabul edilir noktada olması, herhalde sayın Kılıçdaroğlu'nu kıskandırmış olacak ki, bir yönetici mantığıyla siyaset yaptığının farkında olmayarak kargaşa, karmaşa oluşturması, bir zehir hafiyelik pozisyonuna bürünmesi, gerçekten Türk siyaseti açısından son derece yazıktır diye düşünüyorum. Ülke yararlarına projeler üretecekken, basit, gerçekten iftiraya dayanan söylemlerle Türkiye gündemini işgal ediyor olması da Türkiye açısından bir kayıptır.''

Kılıçdaroğlu'nun adalet önünde hesap vereceğini belirten Korkmaz, ''Kılıçdaroğlu, köstebeği kendi içinde arasın. Bunlar iftiradır. Kanal 7 yöneticisi Mustafa Çelik benim 35 yıldır arkadaşımdır. Devamlı görüşürüz. Eski İçişleri Bakanımız Beşir Atalay, Kırıkkalelidir ve mahalli idarelerden sorumlu idi. Beni ve bütün belediye başkanlarını her zaman arar ve sorardı. Bunda herhangi bir art niyet aranmasını doğrusu anlamış değilim'' dedi.