O bir şehit babası

Şehit Piyade Uzman Çavuş Yıldırım Kuzucular'ın cenzae teörenine katılan ve çiftçilik yapan baba Kazım Kuzucular'ın cenaze sırasında ayağındaki yırtık ayakkabıları dikkat çekti...

09 Ağustos 2012 Perşembe, 17:32
Abone Ol google-news

Şehit Piyade Uzman Çavuş Yıldırım Kuzucular'ın beldede düzenlenen cenaze törenine katılan ve çiftçilik yapan baba Kazım Kuzucular'ın cenaze sırasında ayağındaki yırtık ayakkabıları dikkat çekti. Belde meydanında düzenlenecek tören için alana gelen baba Kazım Kuzucular'ın cenaze törenini beklerken kaldırım üzerine oturtulması dikkat çekti. Uzun süre yakınları ile birlikte kaldırım üzerinde güneş altında oturan baba gazetecilerin görüntü aldığı fark edilince bulunduğu yerden kaldırılarak sandalyeye oturtuldu. Şehidin annesi Rahme Kuzucular da tören sırasında yakınları tarafından Akçakışla Jandarma Karakolu'nun önüne getirilerek sandalyeye oturtuldu. Bu sırada ağlamaktan ve yakıcı güneşten bunalan anne için tören alanına gelen gençler devreye girdi. Ellerindeki büyük Türk bayrağını açarak anneyi güneşten korumaları dikkat çekti.

Bakana "Yeter artık" tepkisi

Şehidin cenaze töreni sırasında toplanan belde sakinleri ise, cenazeye katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a yönelik sitemde bulundular. Teröre yönelik gerekli önlemlerin alınmasını isteyenler, "Yeter artık. Bu nasıl bir açılımmış. Artık analar ağlamasın" şeklinde tepkg gösterdi. Bakan Yılmaz ise tepkiler karşısında sessiz kaldı.