Otel Odaları Belgeseli Levent'te

Beşiktaş Belediyesi'nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği'yle birlikte gerçekleştirdiği "Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit" etkinliği "Otel Odaları" isimli Otel odalarında kendilerine yuva arayanların öyküsünü anlatan belgeselle devam ediyor.

08 Ocak 2012 Pazar, 15:30
Abone Ol google-news

 Ödemiş'teki Yıldız Oteli'nde yaşayan 65 yaşındaki müzisyen Önder Akı'yı tanıtan belgesel, bunun özellikle Türkiye'nin taşra bölgelerinde sıkça görülen bir sosyal problem olduğuna dikkat çekiyor. “Otel Odaları” belgeseli 11 Ocak Çarşamba akşamı Beşiktaş Belediyesi Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sahnesi'nde ücretsiz olarak izlenebilir.

Belgeselin yönetmeni Sevinç Yeşiltaş ve şair, yazar Eray Canberk, gösteriminin ardından gerçekleşecek söyleşiye konuk oluyor.

 “Otel Odaları” belgeseli 19. Ankara Film Festivali'nde “En İyi Belgesel” ödülünün yanı sıra Prixeuropa 2008, Berlin’de “Küçük Bütçeli Belgesel” kategorisinde ikincilik ödülü ve Gazeteciler Cemiyeti “Övgüye Değer Belgesel” ödülünü aldı. 2007 yapımı belgesel Türkçe. “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliği 18 Ocak 2012’de Manastır Doğum Yerim belgeseliyle devam edecek.

'Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit' hakkında:2010 yılı Şubat ayında Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği işbirliğiyle ilki düzenlenen “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliği kapsamında bugüne kadar 2 sezonda 7 farklı ülkeden 51 belgesel izleyicilerle buluştu. Etkinlik kapsamında her Çarşamba saat 19:00’da Levent Kültür Merkezi’nde belgeseller gösteriliyor. Gösterimin ardından belgeselin yönetmeni ve bir gazetecinin katıldığı bir söyleşi gerçekleştiriliyor.