Özel güvenliklere 'canlı bomba' eğitimi

MARDİN Emniyet Müdürlüğü, halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde görev yapan özel güvenlik görevlilerine 'canlı bomba' eğitimi verdi.

21 Mart 2016 Pazartesi, 14:23
Abone Ol google-news

Mardin Emniyet Müdürlüğü, ilde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile ekonomik ve stratejik önemi sahip tesisler, havalimanı, turizm bölgeleri, alışveriş merkezleri gibi halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine 'canlı bomba' eğitimi verildiğini açıkladı.

Açıklamada, "Halen özel güvenlik görevlisi olarak çalışmakta olan güvenlik görevlilerine terörle mücadele kapsamında uzman personel tarafından, 'canlı bomba eylemleri, eylemci şahısların profil ve davranış tarzları, bu şahıslara karşı özel güvenlik personelinin davranış tarzları, kalabalığın arasına karışmaya çalışan ve şüphe arz eden şahısların gözlemlenmesi, sahipsiz ve şüpheli çanta, paket ve kutuların kontrolü, X-Ray cihazı ile elektronik sistem ve kamera sistemlerinin kullanımı vb. konular hakkında eğitim verilmiştir. Terörle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve iş birliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır" denildi.