"Petrol fiyatı düşerse doğalgazda indirim olabilir"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de yaptığı konuşmasında petrol fiyatlarındaki düşme sürecinin devam etmesi halinde doğalgaz fiyatlarında indirim yapacaklarını söyledi.

17 Ocak 2009 Cumartesi, 14:41
Abone Ol google-news

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DSİ'nin çeşitli illerdeki 20 tesisiyle İzmir'deki projelerin açılışı dolayısıyla İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, göreve geldikleri zaman petrolün varilinin 26.6 dolar olduğunu, bu rakamın bir dönem 150 dolara kadar çıktığını anımsattı. Erdoğan, petrol fiyatlarındaki düşme sürecinin devam etmesi halinde doğalgaz fiyatlarında indirim yapacaklarını söyledi.

Erdoğan şöyle konuştu: "Zam yapmak durumunda kaldığımızda, bu işin üzerinden siyaset yapmak isteyenler bize yüklendiler. Siz gerçekleri biliyorsunuz. Şu anda doğalgazın asgari ücrete yansıması yüzde 20'dir. Şu anda fiyatlar düşmüş vaziyette. Bu sürecin devam etmesi halinde, arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor. Doğalgaz fiyatlarında da o zaman indirimi zaten yaparız. Biz halkımızın cebindeki parada gözü olmayan bir iktidarız''