Rusya'dan açıklama: Programda Erdoğan yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Vladimir Putin'in programında, yakın zamanda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir görüşmenin yer almadığını söyledi. Geçtiğimiz saatlerde Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye açık olduğunu fakat henüz planlanmış bir tarih bulunmadığını kaydederek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ı yalanlamıştı.

25 Aralık 2018 Salı, 14:33
Abone Ol google-news

Partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Rusya Devlet Başkanı Putin'le yakın zamanda yüz yüze bir görüşeceğini söyleyen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri, Kremlin Sözcüsü Peskov'a soruldu.

Sputnik'in haberine göre Peskov soru karşısında, Putin'in programında Erdoğan'la yapılmasına kararlaştırılmış bir görüşmenin şu anda yer almadığı yanıtını verdi.

Erdoğan, Rus lider Putin'le görüşme planına ilişkin olarak, "Arkadaşlarımın bugün yarın bir Moskova ziyareti olacak. Moskova ziyaretindeki gelişmelere göre daha sonra benim de Sayın Vladimir Putin ile bir görüşmem olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

ABD YALANLAMIŞTI

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye açık olduğunu fakat henüz planlanmış bir tarih bulunmadığını kaydetti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Trump'ın Erdoğan'ın daveti üzerine 2019 yılı içerisinde Türkiye'ye bir ziyaret yapacağını söylemişti.


<haber-yatay:1181026,1180628>