Savcısını koruyamayan Adalet Bakanı: Hepsinin defteri dürüldü

Adalet Bakanı Kenan İpek, Savcı Kiraz için Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenen törende konuştu.

01 Nisan 2015 Çarşamba, 16:24
Abone Ol google-news

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terör saldırısında şehit olan 46 yaşındaki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz için adliyenin atrium alanında tören düzenlendi.

Kenan İpek, törende yaptığı konuşmada, "Bu alçak saldırıyı millet olarak, yargı camiası olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırıyı rahmetli meslektaşımıza değil, tüm Türk adalet sistemine yönelmiş bir saldırı, milletimize çevrilmiş bir silah olarak görüyoruz" diye konuştu.

İpek, şöyle devam etti:

"Psikolojik sorunlar içerisinde yaşadıkları toplumla bir bağı olmayan bu marjinal sapkınlar, toplumun tedaviye muhtaç kesimleridir. Bu sapkın alçaklar, aziz milletimizle bağ kurmayı beceremedikleri için şiddet ve terör yolunu seçmektedirler. Gençlerimizi boş hayaller, olmayacak ve gelmeyecek devrim masalları ile uyuttukları, ailelerinden kopardıkları, beyinleri yıkadıklarını biliyoruz. Bütün bu hesaplar üzerine bir de farklı hesaplar yapan hainler var. İşte bu küresel maşalar, küresel hainler bu terör örgütlerini besliyor ve sahaya sunuyorlar."

"Türk milleti, 3-5 aşağılık terörist saldırısına göz yumacak değildir"

Adalet Bakanı Kenan İpek, ülkenin huzuruna ve devletin işleyişine saldırı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu durumda herkes haddini bilecek. 5 bin yıllık devlet geleneği olan Türk milleti, 3-5 aşağılık terörist saldırısına göz yumacak değildir. Tüm kamuoyu da biliyor; devletimiz, bu alçak tetikçilerin arkasındaki gücü, asıl hainleri bulacak güç ve imkana sahiptir. Bu tetikçilerin ölmüş olması, o alçak ve karanlık güçleri rahatlatmasın. Devletimize, milletimize, milletimizin gözbebeği yargımıza yönelen saldırıdan kim ne elde ediyorsa, kim ne amaç taşıyorsa, işte bunu elde edemeyecektir, amaçlarına ulaşamayacaklardır. Kendi kirli hesapları, pazarlıkları ile yeni fırsatlar kollayacaklar, ama bu millet tarih boyunca olduğu gibi bu karanlık alçaklarla mücadeleyi başarıyla sürdürecek, kendi dar inanç ve kör bakışları ile siyasal, ideolojik ve hatta medyatik rant elde etme heveslisi olanları da yüce milletimizin sarsılmaz vicdanına havale ediyorum."

"Hepsinin defteri dürülmüş..."

İpek, ülkenin ne zaman büyük hedefler belirlese ya kargaşa ya da terörizm ile içine kapandığını ifade ederek, "Türkiye, artık bunlarla içine kapanacak bir ülke değildir. Kimse bunun üzerine farklı hesaplar yapmasın. Yıllarca vatan evlatları teröre kurban gitti, şehit oldu. Şimdi kaosla, kendi küçük dünyalarında kurdukları hesaplardan medet umanların yine elleri boş kalacaktır. Tarih boyunca bu millete musallat olan ne kadar hain, ne kadar alçak, ne kadar sahtekar varsa, hepsinin defteri dürülmüş, hadleri bildirilmiş, cezaları verilmiştir. Bu alçak saldırılar üzerinde hesap yapanlar, mesaj vermeye çalışanlar, huzuru bozmak isteyenler de hesap verecek. Bunu bu kadar net ve açık ifade ediyorum" diye konuştu.

İpek, "Hangi deliğe, hangi ine, hangi mağaraya çöreklenirseniz çöreklenin, büyük Türk devleti önünde hesap vereceksiniz, milletin huzuruna çıkacaksınız, adalete hesap vereceksiniz" dedi.