Saygun tekrar yoğun bakımda

Geçirdiği açık kalp ameliyatı nedeniyle bir süredir Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören emekli Orgeneral Ergin Saygun'un, böbrek fonksiyonlarında oluşan sorun nedeniyle tekrar yoğun bakım servisine alındığı, konsültasyon için İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildiği öğrenildi.

20 Şubat 2013 Çarşamba, 14:02
Abone Ol google-news

Saygun'un oğlu Tolga Saygun, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süredir normal odada tedavisi devam eden babasının, böbrek fonksiyonlarında sorun meydana geldiğini, bunun üzerine de yoğun bakım servisine alındığını söyledi.

Babasının nefrologlar tarafından daha detaylı inceleme yapılması amacıyla İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildiğini bildiren Tolga Saygun, babasının, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirileceğini kaydetti.

Kızı Ece Saygun da Twitter'daki hesabından babasının son durumu ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

''Telefonlar kilitlendi, bilgi vereyim; Evet babamın dünden beridir tekrar yoğun bakımda olduğu doğru. Böbrek fonksiyonlarında sıkıntı var
Kalp veya akciğer ile ilgili bir sorun yok, böbrekleri de yakın takip edebilmek icin yoğun bakıma aldılar.
Şuuru açık, konuşuyor, doktorlar başında, çok yakın takip ediyorlar... Bu sıkıntıyı da atlatacağız...
Sabah ambulans ile çapa tıp fakültesine geldik. Şu anda orada yoğun bakımda. Ayağa kalkacak! Başka yolu yok!''