SGK ve Bağkur borcu bulunanlar dikkat! Bakan Müezzinoğlu tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlık Mehmet Müezzinoğlu, işveren ve esnafın Bağkur ve SGK borçlarını ödemeleri veya yapılandırmaları için son tarihin 25 Kasım olduğunu belirterek, şimdiye kadar 32 milyar, 150 milyon lira gibi bir rakama ulaşıldığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, son 2 günde bu rakamın 35 milyar liraya ulaşacağına inandığını söyledi.

23 Kasım 2016 Çarşamba, 13:10
Abone Ol google-newsSiirt'in Şirvan İlçesi'nde meydana gelen göçük altında kalan işçileri kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu sabah Batman'a geldi. Türk Petrolleri Tesisleri'nde düzenlenen Batman İl Değerlendirme Toplantısı'na Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Demir, Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ile sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte katılan Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada bağkur ve SGK borçlarının ödenmesi ya da yapılandırılması için tanınan sürenin 25 Kasım tarihinde sona erdiğini söyledi. SGK ve Bağkur borcu bulunan işveren ve esnafın 25 Kasım tarihine kadar bu borcunu ödeyebileceğini veya yapılandırabileceğini anlatan Bakan Müezzinoğlu, şöyle dedi:

"Bu yapılandırma ile ilgili 25 Kasım müracaatların bittiği son gündür. Bu güne kadar 32 milyar 150 milyon gibi bir rakama ulaştık. Son iki günde de 35 milyarın üzerinde ki bir rakama da, borçlu mükelleflerimiz müracaatlarını yaparda bu büyük imkândan istifade ederlerse inanıyorum ki hem SGK olarak biz arzu ettiğimiz tahsilâtı yakalamış olacağız. Hem de borçlularımız borç yükünü planlayarak ve bu avantajdan istifade ederek borç yükünden kurtulmuş olacaklar. İnşallah son iki günde de tüm borçlularımız, mükelleflerimiz iyi değerlendiriler. Bu anlamda gerek maliyenin gerekse bizim SGK'nın alacakları konusunda ki vatandaşın yükünü azaltacak ve faiz yükünden ve diğer yüklerden kurtaracak bu yapılandırmanın mükelleflerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

"İHMALİ KUSURU ARAŞTIRIYORUZ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt'in Şirvan İlçesi'ndeki madende meydana gelen göçük ile ilgili ihmal ve kusur olup- olmadığı konusunda Teftiş Kurulu'nun çalışma başlattığını kaydederek, "Bu tür hadiselerde gönlümüz istiyoruz ki hiç kazalar olmasın. Ama bize düşen de bir taraftan kaza sonuçlarını bir an önce normalleştirmek, diğer taraftan da hatası, ihmali, kusuru olan kim varsa bu anlamda da gerekli tespitleri yapmak. Teftiş kurullarımız, gerekse uzmanlar çalışmalarını devam ettiriyorlar" dedi.