TOKİ, hem ahlak zabıtası hem özel dedektif

TOKİ Emlak Yönetim Dairesi muhasebe bölümünde çalışan Merve Esen, erkek arkadaşının oturduğu lojmana geldiği için işten atıldığını belirtti.

29 Haziran 2013 Cumartesi, 07:20
Abone Ol google-news

TOKİ Emlak Yönetim Dairesi muhasebe bölümünde çalışan Merve Esen’in yanına gelen üst düzey bir TOKİ yetkilisi, “Erkek arkadaşın evine gelemez. Evli değilsiniz. Biz halka mal olan insanlarız” dedi ve Esen’in iş akdini feshetti.

Olay Yenimahalle TOKİ Yapracık Konutları 3. Etap’ta meydana geldi. Muhasebede çalışan Merve Esen’in iş akdi sebep gösterilmeden feshedildi. Sözleşmeli olarak çalışan Esen, “Bir yetkiliyi aradığımda nisan ayında böbrek taşı düşürdüğüm için aldığım bir haftalık raporun işten çıkartılmama gerekçe olduğu belirtildi” dedi. Ancak Esen’in işten çıkarılmasının öncesinde, üst düzey bir TOKİ yetkilisi Esen’in yanına gelerek özel hayatı hakkında uyarılarda bulundu.

Esen yaşadıklarını, “Benim görüştüğüm bir erkek arkadaşım var. Yetkili geldiğinde, erkek arkadaşımın evime gelemeyeceğini, buranın bir lojman olduğunu, benim erkek arkadaşımın evine gidemeyeceğini çünkü bir nikâhımın olmadığını söyledi” sözleriyle aktardı. Esen yaşananları şöyle anlattı: “Bizim halka mâl olduğumuzu söylediler. Ben de biz sanatçı mıyız diye sordum. Burası benim mahremiyetimdir. Mahremiyetime hiç kimsenin karışmasına müsaade etmem dedim” Esen, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.