Trafik polisinin silah çektiği hamile kadının komşusu konuştu

Bolu’da, 6 aylık hamile olan Nevriye Aslım ve eşi Halit Aybatan ile trafik polisi olan üst komşuları arasında çıkan ve polis memurunun silahını ateşlediği kavganın sebebi olduğu iddia edilen komşusu Tuncay Bektaş, “Polis memurunun eşi kameradan sürekli bizim kapımızı izliyor” dedi.

31 Mart 2018 Cumartesi, 13:49
Abone Ol google-news

<video:951472>

 

İddiaya göre; Bolu’da görevli trafik olan trafik polisi Cihan A.’nın eşi A.A. ile alt komşuları olan Nevriye Aslım ve Halit Aybatan çifti arasında, apartmanda oturan bekar komşularının evlerine kız arkadaşlarının geldiği  ve Nevriye Aslım’ın da onları desteklediği iddiasıyla uzun zamandır tartışma yaşanıyordu. Devam eden tartışma geçtiğimiz Pazar günü kavgaya dönüştü. Polis memuru Cihan A., hem 6 aylık hamile olan Nevriye Aslım’ı hem de eşi Halit Aybatan’ı tekme, yumruk ve silahla darp etti. Olayda polis memuru ateş etti. 

“Eve bayan arkadaşlarımız geldiğinde kapıya not bırakıyor”

Kavganın sebebi olduğu iddia edilen komşulardan Tuncay Bektaş, kuzeni ile birlikte 3 yıldır birlikte kaldıklarını ve ve gün içerisinde kız arkadaşlarının evlerine geldiğini belirterek, “Teyzemin oğlu bekar, ben de gece çalıştığım için işe giderken geceleri burada kalıyorum. Gün içerisinde kız ve erkek arkadaşlarımız geliyor. Yan komşu kameradan sürekli bizim evi gözetliyor. Eve bayan arkadaşımız geldiği zaman, biz evden çıktığımızda kapıya not bırakıyor. Bu olayı 4-5 kez yaşadık. İlk başlarda dikkate almadık. Zaman sonra teyzemin oğlunun boşandığı eşinin ismi kağıtta geçince, binayı tek tek geziyor. Bu kağıdı siz mi bıraktınız diye bütün komşulara soruyor ama kimse kabullenmiyor. Hatta polisin eşine de ‘kağıdı sen mi bıraktın?’ diye sorduk. Kapının arkasından kağıdı kendisini bırakmadığını söyledi. Ama biz kağıdı kendisinin bıraktığını biliyoruz. Bunu öğrendik, ses kayıtlarında da mevcut. Yan komşumuz olan polisin eşinin kamerası direk bizim kapımızı çekiyor. Eve kim girip çıkarsa izliyor” dedi.

“Eşimin evde 3-4 tane silahı var. Ben Osmanlı torunuyum’”

Polis memuru Cihan A.’nın eşi A.A.’nın kendilerine tehditler savurduğunu iddia eden Tuncay Bektaş, “Bir keresinde bayanla kapıda karşı karşıya geldik. Orada ufak bir ağız dalaşımız oldu. Eşim komiser dedi. Ben de ‘abla senin eşin komiser değil trafik polisi’ diye cevap verdim. Sonra bize ‘eşimin evde 3-4 tane silahı var. Ben Osmanlı torunuyum’ diye tehditler savurdu. Ben de ona ‘abla çok sıkıntın varsa adliyeye, karakola gidersin şikayet edersin. Resmi yoldan bizi her türlü şikayet etme hakkın var. Bu kadın apartmandaki komşularla sürekli bizim dedikodumuzu yapıyor. Çoğu komşumuz bunu bize söyledi" şeklinde konuştu.

<video:951096>