Troller Twitter’ın fiyatını düşürdü

Twitter’ın satışı için müstakbel alıcılar masadayken, sosyal medya servisinin başa çıkamadığı troll problemi, Twitter’ın başına pazarlık masasında dert açtı.

20 Ekim 2016 Perşembe, 14:18
Abone Ol google-news

Twitter’ı almak için masada olan Disney’in, troll problemi nedeniyle pazarlıklardan tamamen çekildiği ortaya çıktı. Böylece sosyal medya servisinin peşinde artık Verizon, Google ve Microsoft kaldı.
Naif, çocuksu ve sevimli bir imaja sahi olan Disney’in, hakaretlerle dolu tartışmaların ve özellikle de ünlülere, politikacılara yönelen rahatsız edici saldırıların merkezi olan Twitter’ı satın alarak başına bela almak istemediği düşünülüyor. Bu kötü imaja sahip servis nedeniyle hem toplumdan hem de eğlence/sinema dünyasındaki profesyonellerden tepki almaktan çekinen Disney’in Twitter’dan vazgeçmesi, fiyatının da düşebileceği anlamına geliyor. Masada pazarlık yapan alıcılardan birinin kalkmasının, pazarlıkları Twitter aleyhine etkilemesi bekleniyor.


Twitter, troll problemine karşı önlem almak istese de çoğu zaman “ifade özgürlüğü” kavramı arkasına saklanan saldırganların, tüm kamuoyunu rahatsız eden troll kampanyaları oluşturdukları görülebiliyor. Son olarak, yeni Ghostbusters filminde yer alan siyahi kadın oyuncu hakkında ortaya çıkan ırkçı ifadelerin Twitter orijinli olması, Twitter yöneticilerinin ırkçı kampanyayı başlatan kullanıcıyı bulup hesabını silmesiyle sonuçlanmıştı.

ZTE Blade V7 Lite video inceleme