Tuzla'da sitenin çatısı alev alev yandı

Tuzla'da bir sitenin izolasyon çalışmaları sırasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın nedeniyle 4 blokun çatısı küle döndü. Yangın söndürme çalışmaları sırasında çatıda bulunan işçilere ait büyük tüp korkuttu.

11 Eylül 2014 Perşembe, 13:54
Abone Ol google-news

 Yangın saat 11.00 sıralarında Yayla Mahallesi Fujiyama Sokak'ta bulunan Penguen Sitesi'nde çıktı. İddialara göre sitenin çatısında yapılan izolasyon çalışmaları sırasında gerekli tedbirler alınmayınca yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler rüzgarın da etkisiyle tüm çatıyı sardı. Olay yerine Tuzla ,Kartal, Pendik ve Orhanlı itfaiye grupları ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın itfaiyenin yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. Olay yerinde güvenlik tedbirleri alan polis, site çevresine vatandaşların yaklaşmasını engelledi. Sitedeki .ir vatandaş , "Evde oturuyorduk duman kokusu aldık. Yangını ufak zannediyorduk. Evin çatısını görünce kendimizi sokağa attık" dedi.

İstanbul'da yangın dehşetinden böyle kaçtılar - VİDEO

 

YANGIN PANİĞİ KAMERADA

Sitenin çatısında çıkan yangın nedeniyle yaşanana korku ve panik bir cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde sitede yaşayan vatandaşların yangın nedeniyle koşarak uzaklaşmaya çalıştıkları görülüyor. Bazı vatandaşlar da yangın nedeniyle ağlıyor.

Yatalak bir hasta da bir vatandaşın sırtında siteden çıkarılıyor.