Ünlü aktörden anlamlı davranış

Ünlü aktör Nicolas Cage, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Bürosu (UNODC) tarafından "Küresel Adalet İyi Niyet Elçisi" ilan edildi.

05 Aralık 2009 Cumartesi, 06:53
Abone Ol google-news

Birleşmiş Milletler Muhabirler Derneği'nin (UNCA) geleneksel yıllık galasında UNODC başkanı Antonio Maria Costa tarafından iyi niyet elçisi ilan edilen Cage, ayrıca UNCA'nın prestijli "Yılın Vatandaşı" ödülüne de layık görüldü.

Törende bir konuşma yapan Costa, bugüne kadar küresel adaletin bir isyankar sesi olmadığını ancak Nicolas Cage'in atanmasıyla artık adaletin de bir sese kavuştuğunu söyledi. Costa, Cage'in filmleriyle de şu anki rolüne uygun mesajlar verdiğini kaydetti. İyi niyet elçisi olarak gerçek bir role kavuştuğunu ifade eden Nicolas Cage ise bundan sonraki misyonunda başarıya ulaşmak için daha çok çalışacağını söyledi.

UNODC'nin faaliyetlerini duyurmak için çok çaba göstereceğini ve küresel adaletin daha iyi çalışması konusunda farklılık yaratmak için mücadele vereceğini belirten Nicolas Cage, yeteneklerini küresel adalet ve mağdurlara yardım amacıyla kullanacağını vurguladı.

UNODC, Birleşmiş Milletler çatısı altında küresel adaleti teşvik ederken, insan trafiğine, silahlar ve uyuşturucuya, yolsuzluk, terörizm, korsanlık, zorla insan kaçırma ve para trafiğine karşı mücadele veriyor.