Ünlü müzik grubu Milli Vanilli'nin solisti John Davis koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi

Bir döneme damga vuran ünlü müzik grubu Milli Vanilli'nin yıllar sonra gördüğümüz solisti John Davis koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi. Davis, 66 yaşındaydı.

28 Mayıs 2021 Cuma, 17:20
Ünlü müzik grubu Milli Vanilli'nin solisti John Davis koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi
Abone Ol google-news

Hem şarkıları ile hemde altında yatan skandallarla bir döneme damga vuran Milli Vanilli'nin görünmeyen solisti John Davis, koronavirüse yenik düştü.

Haber Global'de yer alan habere göre Davis'in kızı Jasmin, CNN'e yaptığı açıklamada babasını Covid-19'a bağlı komplikasyonlar nedeniyle kaybettiklerini duyurdu.

John Davis, 66 yaşındaydı. Jasmin babası için "Gülüşü ve mutlu ruhu, sevgisi ve özellikle müziğiyle birçok insanı mutlu etti. Dünyaya çok şey verdi, lütfen onu son bir kez alkışlayın" ifadelerini kullandı.

Davis için bir anma töreni düzenlenecek. Törene Eddie Murphy, Kevin Hart, Tiffany Haddis, Paul Money gibi isimler katılacak.

John Davis, bir dönemin efsane grubu Milli Vanilli'nin haylet vokalistlerinden biriydi. Grubun iki üyesi Rob Pilatus ve Fab Morvan, 1989'da En İyi Yeni Sanatçı dalında Grammy Ödülü kazanmıştı. Ancak ikilinin albümdeki şarkıların hiçbirin söylemediği ortaya çıkmış ve ödülden vazgeçmeleri istenmişti. Hatta haklarında davalar açıldı. İnceleme sonucunda şarkılarılar başka vokalistlerin söylediği ve bu isimlerden birinin de John Davis olduğu anlaşıldı.

MÜZİK TARİHİNİN EN BÜYÜK PLAYBACK SKANDALI 

1989'da MTV'de Milli Vanilli'nin canlı performansında grup üyeleri Rob Pilatus ile Fab Morvan'ın sadece dudaklarını oynattığı şarkıların playback olduğu anlaşıldı. Konserde grubun en büyük hiti Girl You Know It's True'nun sözde canlı performansı sırasında vokalin takılmasıyla skandal ortaya çıktı. Hal böyle olunca grup Grammy ödülünden oldu.

Bu olayın ardından grubun hayalet vokalistlerinin bazıları birleşerek The Real Milli Vanilli grubunu kurdu.

Grubun şarkı söylemediği ortaya çıkan üyeleri ise çıkardığı yeni albümlerde başarı sağlayamadı. Rob Pilatus 1998'de otel odasında alkol komasına girerek hayatını kaybetti. Fab Morvan ise solo albüm denemeleri yapsa da başarısız oldu.