Viyana Filarmoni Orkestrası geliyor

Dünyaca ünlü Viyana Filarmoni Orkestrası, Antalya'nın Serik ilçesi yakınlarındaki Aspendos Antik Tiyatro'da düzenlenen, ''Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali''nde bir konser verecek.

28 Nisan 2011 Perşembe, 13:02
Abone Ol google-news

9 Haziran-2 Temmuz 2011 tarihleri arasında, Aspendos Antik Tiyatrosu'nun tarihi atmosferinde gerçekleşecek festival süresince 8 farklı etkinlik sanatseverlerin karşısında olacak. Bu yıl güçlü bir içeriğe sahip festivalin sürprizlerinden biri de Viyana Filarmoni Orkestrası'nın sahne alacak olması. Konserde Viyana Filarmoni Orkestrası'nı, dünyaca ünlü şef Zubin Mehta yönetecek. Dünyanın en iyi senfonik müzik topluluğu olarak bilinen Viyana Filarmoni Orkestrası 125 kişilik bir ekiple, 21 Haziran Salı günü antik tiyatroda sanatseverlere muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak.

Besteci Carl Otto Nicolai tarafından 1842 yılında kurulan orkestra, günümüzde de başarısını ve ününü korumayı başarıyor. Şef Zubin Mehta yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası konserinin solisti ise Daniel Barenboim olacak. Festivalin en özel gecesi sayılan konserde Stravinsky'nin ''Symphony in Three Movements', Ludwig van Beethoven'in ''Piyano Konçertosu No:3'' ve Richard Strauss'un ''Don Kişot'' adlı eserlerinin seslendirileceği kaydedildi.

Avrupa'nın saygın kuruluşları arasında olan Avrupa Festivaller Birliği'ne (EFA) kabul edilen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin biletleri ise Devlet Opera ve Balesi Müdürlüklerinin gişelerinde ve internette satışa sunuldu. Biletler Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişelerinden ya da internet www.aspendosfestival.gov.tr adresinden temin edilebilecek.