Yaptıklarının cezasını çiçekle ödeyecek

Diyarbakır'da üzerine kuma getirdiği eşine ve çocuğuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan kişi, duruşmada ''Eşime bugüne kadar çiçek götürmüş değilim'' deyince, eşine 5 ay boyunca çiçek götürme cezasına çarptırıldı.

21 Haziran 2009 Pazar, 06:52
Abone Ol google-news

Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, eşine ve çocuğuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan 7 çocuk babası kapıcı Hayrettin Çetintaş hazır bulundu.

 

"Karım bana 'İllallah' çektiriyor"

Duruşmada savunma yapan sanık Hayrettin Çetintaş, resmi nikahlı eşinin yanı sıra imam nikahıyla birlikte yaşadığı kişi bulunduğunu ifade etti.

Her iki kişiyle sorunu bulunmadığını belirten Çetintaş, şunları söyledi:
''Ama bazen dargınlıklar oluyor. İkinci eşimi yeni aldım. Kendisi yeni geldiğinden midir bilmiyorum ağzını dahi açmıyor. Ama eski karım bana illallah çektiriyor. Ayrı ev tutmamı istiyor. Kapıcılık yapıyorum ve çok yoruluyorum. Onlardan bana yardımcı olmalarını istiyorum. İş yoğunluğunda bana yardımcı olmayan çocuğuma da vurmuş olabilirim. Onun iyiliğini düşünüyorum.''

Bu arada, Sanık Çetintaş, ''İlk eşimin doğum gününü ve evlilik yıl dönümünü filan bilmem. Bugüne kadar da çiçek filan götürmüş değilim'' deyince hakim, sanığa Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında haftada 1 defa olmak üzere 5 ay boyunca eşi Ayşe'ye çiçek götürme cezası verdi.

Hayrettin Çetintaş, 10 yaşındaki oğlu Hasan'ı dövdüğü için de aile ilişkileri ve çocuk gelişimi konulu, ayda 1 adet olmak üzere 5 kitap okuma cezasına çarptırıldı.