Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu toplandı

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in restinin ardından Ankara'da görüşme trafiği hızlandı. Son olarak Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.

Yayınlanma: 04.03.2023 - 13:45
Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu toplandı
Abone Ol google-news

Millet İttifakı’nın toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayı konusunda partisiyle istişare etmek üzere partisinin Genel İdare Kurulu ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına 'ret oyu' verdiklerini açıkladı.

İKİ BELEDİYE BAŞKANINA ÇAĞRI YAPTI

Akşener, anketlerde ismi öne çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu önerdiklerini ancak Millet İttifakı'nda bu önerinin kabul edilmediğini söyledi, iki belediye başkanına çağrıda bulundu. 

Söz konusu açıklamalarından ardından CHP başta olmak üzere partilerden art arda toplanma hamleleri geldi.

Son olarak Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı. Davutoğlu, genel merkeze gelişinde partililerce karşılandı.

'AKŞENER' AÇIKLAMASI

Basın mensuplarının, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine yönelik açıklamalarıyla ilgili değerlendirmesi sorulan Davutoğlu, "Kurulları toplayacağız. Daha sonra saat 17.00'de de diğer liderlerle görüşeceğiz" dedi.

Millet İttifakı'ndaki 5 partinin genel başkanı, bu akşam Saadet Partisi Genel Merkezi'nde bir araya gelecek.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler