Her masada varlar... AKP'li Başgöze'den Saray'a özel 'parfüm' seti!

AKP Kadın Kolları Yöneticisi Elif Başgöze'nin bir kozmetik firmasına ortak olduğu ve Cumhurbaşkanlığı dahil birçok kuruma parfüm seti sattığı iddia edildi. Başgöze'nin parfüm seti yaptığı kurumlar arasında Kızılay, PTT, Üsküdar Belediyesi de yer alıyor.

Yayınlanma: 05.04.2023 - 17:41
Her masada varlar... AKP'li Başgöze'den Saray'a özel 'parfüm' seti!
Abone Ol google-news

Halkın ekonomik kriz ve hayat pahalılığı ile mücadele ettiği, yurttaşların ucuz et ve ucuz ekmek alabilmek için kuyruğa girdiği Türkiye'de, AKP iktidarının yandaş şirketlerle bir 'alışverişi' daha ortaya çıktı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; AKP’li Bağcılar Belediyesi, AKP İstanbul Kadın Kolları Dış İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüten Elif Başgöze’den 705 bin TL’lik kolonya aldı. Başgöze’nin daha önce de Cumhurbaşkanlığı’na özel parfüm seti sattığı iddia edildi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, İstanbul’daki AKP’li Bağcılar Belediyesi, 30 Eylül 2022 tarihinde “Cam Şişe Limon Kolonyası Alım işi” adı altında bir ihale düzenledi. 

Pazarlık usulü yönetimiyle düzenlene nihale için 5 Ekim 2022 tarihinde Beb Kozmetik Şirketi ile 705 bin 600 TL’lik sözleşme imzalandı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kayıtlarında yer alan bilgilere göre, AKP'li Başgöze de şirketin ortakları arasında. 

Ayrıca AKP’li Sancaktepe Belediyesi de 1 Mart 2019 tarihinde Başgöze’nin şirketinden 290 bin TL’lik bez çanta almıştı. 

ERDOĞAN İMZALI KOLONYA

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğu dönemde dağıttığı kolonyaların da Beb Kozmetik Şirketi tarafından üretildiği biliniyor. 

Yıldırım’ın 2020’de yılbaşı hediyesi olarak milletvekillerine TBMM logolu çanta içinde gönderdiği limon kolonyaları da Beb Kozmetik Şirketi’nden alınmıştı. Beb Kozmetik’in internet sitesinde ise Cumhurbaşkanlığı için içerisinde parfüm, oda kokusu, mum ve kolonyanın yer aldığı bir set hazırlandığı belirtildi. 

Şişelerin üzerinde ise Cumhurbaşkanlığı forsu ve Erdoğan’ın imzasının yer aldığı görüldü.

KIZILAY, PTT, ÜSKÜDAR BELEDİYESİ...

İddiaya göre AKP'li Başgöze'nin 'parfüm ve kolonya' seti hazırladığı kurumların arasında; depremde çadır sattığı Cumhuriyet tarafından ortaya çıkarılan Kızılay, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ve Üsküdar Belediyesi de yer alıyor.

Belediyeler ile ticaret yapan AKP'li Başgöze'nin sosyal medya hesabında Erdoğan ile fotoğrafı da yer alıyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler