A Milli Futbol Takımı için bir ilk oldu... Montella: 'Büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum'

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki yerini garantileyen A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella, sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı. Montella, "Büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 16.10.2023 - 12:54
A Milli Futbol Takımı için bir ilk oldu... Montella: 'Büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum'
Abone Ol google-news

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'na götüren ilk yabancı teknik direktör olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Montella, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tarihinde ilk kez Dünya Kupası finallerine 1954 yılında İtalyan teknik adam Sandro Puppo yönetiminde katılan Türkiye Milli Futbol Takımı'nı, Avrupa Şampiyonası finallerine götüren ilk yabancı teknik direktör olmaktan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum. Kalitelerinden emin olduğumuz ve kendilerine güvendiğimiz oyuncularımızın Hırvatistan ve Letonya karşılaşmalarında sergiledikleri tutkulu ve azimli mücadelenin ardından Türkiye’yi 2024 Avrupa Şampiyonası’na taşıdıkları için onları gönülden tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi.

'BiZLERE DAHA BÜYÜK SEViNÇLER YAŞATACAKLARINDAN EMiNiM'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella yaptığı açıklamanın devamında, "Ben ve ekibim yalnızca onların becerilerini en iyi şekilde kullanmaları için uğraş verdik. Bizlere daha büyük sevinçler yaşatacaklarından eminim. Bize dün akşam verdikleri itici güçle Konya'daki zafer gecemize katkı sağlayan taraftarlarımıza da sevgilerimi sunuyorum. Son olarak, hazırlık dönemindeki özverili çalışmaları için teknik ekibime, kamp ortamını en iyi şekilde yürüten milli takım personeline ve destekleri için TFF yönetimine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler