Batefimbi Gomis'ten Arda Güler itirafı

Galatasaray'ın eski futbolcu Batefimbi Gomis, Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan Arda Güler için bir itirafta bulundu.

Yayınlanma: 22.07.2023 - 10:08
Batefimbi Gomis'ten Arda Güler itirafı
Abone Ol google-news

Sezonun sona ermesiyle beraber Galatasaray'a veda eden Bafetimbi Gomis, Tivibuspor'a açıklamalarda bulundu.

Bafetimbi Gomis'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"KARAR ALIRKEN ÇOK ZORLANDIM"

"Futbolu bırakıp bırakmamayı çok düşündüm ve karar alırken çok zorlandım. Eğer bırakırsam mutlu olacağım çünkü çocuklarımla vakit geçirebileceğim. Ya da mutlu olabileceğim bir proje olursa, proje beni içine çekerse oynamaya devam edeceğim.

"ELİMDEN GELENİ YAPTIM"

Ben kendimi Galatasaray'dan büyük görmedim hiç. İyi hizmet etmek için elimden geleni yaptım. Daha fazla oynamak isterdim ama eğer oynayamazsanız da Galatasaray'a hizmet etmek için bir yol bulmalısınız. Icardi gibi çok büyük bir yıldız vardı ve oynayamadım. Bu durumda destek olmam gerekti.

"UMARIM TAKIMA DÖNER"

Icardi ile sürekli mesajlaşıyoruz. Geçen sezon Icardi'yi takımımızda gördüğümüz için çok şanslıyız. Geri dönüp bizi mutlu ederse harika olacak. Ben şu an taraftarım ve bir taraftar olarak söylüyorum; bu aslanı takımda görmeyi çok istiyorum.

"ÖNEMLİ KATKI VERİYORDUM"

Dürüst olmak gerekirse önceleri sahada önemli katkılar veriyordum. Gol atarak bu katkıyı vermek çok önemli. Ama şampiyon olduğunuzda bu bir oyuncu ile olacak şey değildir. Takım ile bu olur. Gomis, Icardi gol attı şampiyonuz demek yanlış. İçimizde çok önemli oyuncular var. Torreira, Muslera gibi. Okan Hoca ve Erden Timur üzerine düşeni yaptı. Yaptığımız işten zevk alıyorduk. Umarım takım bu ruhu korur.

"BU DURUMU KABULLENDİM"

Açıkçası o dönemde bir iki dakika oynayacak bir oyuncu değilim diye düşündüm. Ama Icardi vardı ve müthiş bir form yakalamıştı. Galatasaray'a hizmet etmek benim için çok önemli ve bu nedenle ben de durumu kabul ettim.

"ARDA'YA İYİ BAKIN DEDİM"

Arda Güler çok büyük bir yetenek. Eğer Fransız veya Brezilyalı olsaydı çok daha fazla bonservisle ayrılırdı. Mendy benim kuzenim, onu arayarak ‘Arda’ya iyi bakın’ dedim. Türk olduğu için insanlar ona gerekli saygıyı göstermediler ama o gidip çok iyi oynayacak ve Türkiye’den de çok büyük yetenekler çıkacağını gösterecek.

"ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ"

Bu konuyu aramızda bir aile konuştuk ve hallettik. Okan hoca çok iyi bir sezon geçirdi. Şampiyon olmayı hak etti. Biz arkadaşız ve hiç bir problem yaşamadık. Onun için mutluyum. O bir baba olarak zor bir dönem geçirdi. Oğluna bu şampiyonluğu hediye ettiği için mutluyum. Soyunma odasında biraz tartışma oldu aramızda ama detay veremem. Hocanın üzerinde çok baskı vardı. Bu şeklide davranması gayet doğaldı.Hiçbir zaman Galatasaray için oynamam demedim."


İlgili Haberler