Emre Belözoğlu'ndan Fatih Altaylı'ya 'FETÖ' davası

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'nun, "Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var" sözleri nedeniyle kendisine "Ey Fethullah'ın çocuğu" diyerek tepki gösteren Fatih Altaylı hakkında dava açacağı öğrenildi.

Yayınlanma: 15.03.2023 - 16:59
Abone Ol google-news

Gazeteci Fatih Altaylı, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Emre Belözoğlu, kendisine "Ey Fethullah'ın çocuğu" diyen Altaylı ile ilgili harekete geçti.

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Beşiktaş'a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından ailesine yönelik yapılan kötü tezahüratlarla ilgili "Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var. Bunu çok dile getiriyorlar. Önce bir dönsünler de kendilerine baksınlar" demişti.

Emre Belözoğlu

"EY FETHULLAH'IN ÇOCUĞU" SÖZÜ!

Bu sözlerle ilgili olarak Fatih Altaylı, Emre Belözoğlu için canlı yayında dikkat çekici ifadeler kullanmıştı.

Fatih Altaylı, Emre Belözoğlu'na tepki gösterirken "Benim anamın eline el değmemiştir. Karımın eline el değmemiştir, bu mudur şeref, bu mudur haysiyet. Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fethullah'ın çocuğu" diye konuşmuştu.

Fatih Altaylı

AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Emre Belözoğlu'nun avukatı Mahir Işıkay konuyla ilgili açıklama yaptı:

"14 Mart 2023 tarihinde katıldığı bir televizyon programında gazeteci Fatih Altaylı'nın asılsız, gerçek dışı, yanlı, kişilik haklarını ihlal edici, karalayıcı, eleştiri, ifade ve basın özgürlüğü sınırlarını aşan beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu'nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan, hakaret ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan, açılmış tüm soruşturmalardan tamamı kesinleşmiş yargı kararı ile aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu adına; Fatih Altaylı'nın bu olumsuz algı yaratma çabası içindeki açıklamaları nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."


İlgili Haberler