Maja Ognjenovic: 'Güçlü bir rakibe kaybettik'

Sırp voleybolcu Maja Ognjenovic, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalini kazanan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında görüşlerini aktardı. Ognjenovic,"2-1'den sonra finali kazanabileceğimize gerçekten inanmıştım. Her şey o kadar gidiyordu ki... O anlarda biraz yetersiz kaldık. Mutsuz olamayız, son derece güçlü bir rakibe kaybettik" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 04.09.2023 - 07:31
Maja Ognjenovic: 'Güçlü bir rakibe kaybettik'
Abone Ol google-news

2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Türkiye'ye 3-2 kaybeden Sırbistan'da yıldız oyuncu Maja Ognjenovic karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Enerjilerinin ve isteklerinin eksik kaldığını söyleyen Maja Ognjenovic, "Çok zor ve çok uzun bir maç olacağını biliyorduk. Bunu bize Guidetti söylemişti. Türkiye gerçekten olağanüstü bir rakip. Neredese Türkiye'de oynayacağımızı biliyorduk. Maçta 1-0 ve 2-1 öne geçtik ama itiraf etmeliyim ki belki biraz daha fazla enerji ve istek eksikti. Final maçına yakışır şekilde karakter koyamadık. Ben böyle hissettim, belki böyle olan sadece bendim. Finaldeki her yenilgi çok ağırdır ama Türkiye, Avrupa şampiyonluğunu çok hak etmişti. Voleybol sahnesine yeni çıkan bir rakibe yenilmedik. Yıllardır Avrupa'nın en üst düzey ve en iyi kulüplerinde oynayan oyuncuları var" diye konuştu.

"GÜÇLÜ BİR RAKİBE KAYBETTİK"

Final oynamalarının başarı olduğunu dile getiren Ognjenovic güçlü bir rakibe kaybettiklerini söyledi:

"2-1'den sonra finali kazanabileceğimize gerçekten inanmıştım. Her şey o kadar gidiyordu ki... O anlarda biraz yetersiz kaldık. Mutsuz olamayız, son derece güçlü bir rakibe kaybettik. Bu finali oynamak da bir başarıydı."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler