Antalya'da korku dolu anlar... Bahçe kapısına dolanan pitonu görenler gözlerine inanamadı

Antalya’da bir apartmanın demir bahçe kapısının deliklerine dolanan yılan, yurttaşlara büyük korku yaşattı. İtfaiye ekiplerince çıkarılan ve piton olduğu anlaşılan yılan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 08:39
Abone Ol google-news

Dün gece saatlerinde Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi Şehitler Caddesi üzerindeki bir apartmanın giriş kapısına kahverengi renkte ve yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda bir yılanın dolandığını gören yurttaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbarla adrese itfaiye ekibi sevk edildi. Büyük panik yaşayan yurttaşlar yılanı cep telefonu kamerasıyla da kayda aldı. Görüntü çeken bir yurttaş, ”Sitenin demir kapısına sıkışmış şekilde bir yılan, boğa yılanı herhalde, ben Antalya’nın yerlisiyim böyle bir şey görmedim. 1,5 metre kadar var, boğa yılanı olarak tahmin ediyorum” diyerek, endişesini dile getirdi.

Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye yılanı zarar vermeden titizlikle bulunduğu yerden yavaş yavaş çıkardı. Bir fileye alınan yılan Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edilmek üzere götürüldü. Rahat bir nefes alan yurttaşlar ise evlerine giriş yaptı.

Yılanın evde de bakılabilen Ball Python (top piton) olduğu tahmin ediliyor.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler