Arkadaşlarıyla kliniği basıp darbetmişlerdi: Veterinerler iş bırakıyor!

Ankara’da darbedilen veterineri ziyaret eden Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, 6 Ağustos’ta bir günlük greve çıkacaklarını açıkladı. Baydın “Sadece acil gelen hastalara müdahale edeceğiz. Onun dışında 1 gün 'şiddete hayır' demek için kapalıyız” dedi.

Yayınlanma: 03.08.2023 - 18:02
Arkadaşlarıyla kliniği basıp darbetmişlerdi: Veterinerler iş bırakıyor!
Abone Ol google-news

Ankara'da A.K. adlı kadın, enfeksiyon tedavisi gören kedisi ölünce 4 arkadaşı ile kliniği basıp, veteriner hekim Ceren Eroğlu'nu tokatlayarak, darbetti, eşyaları dağıttı. Olay, güvenlik kamerasına yansırken, A.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, A.K. tarafından darbedilen veteriner Ceren Eroğlu'nu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

“ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEMEK İÇİN KAPALIYIZ”

Baydın, sağlıkta şiddet yasasına dahil olmadıkları için bu tür saldırılarla karşılaştıklarını söyleyerek, "A.K. isimli şahsın meslektaşımız Ceren Eroğlu’nu darbetmesini ve kliniğine zarar vermesini şiddetle kınıyoruz. Her geçen gün toplumda, hayvan sağlığı, toplum sağlığı ve çevre sağlığı için hizmet veren, fedakarca 24 saat görev yapan meslektaşlarımıza yapılan saldırıların sonu gelmiyor. Gazi meclisimizin açılmasıyla birlikte bütün milletvekillerimize çağrımızdır; sağlıkta şiddet yasasına veteriner hekimlerin dahil edilmesini istiyoruz. Çünkü bu olaylar son dönemlerde oldukça arttı. Artık kaç meslektaşımızın daha darbedilmesini ve kaç meslektaşımızın daha öldürülmesini bekliyorlar. Bunun için acil önlem alınması gerektiğini tüm yetkililere duyuruyoruz" dedi.

Baydın, Türk Veteriner Hekimler Birliği ve diğer 56 odamızın da desteğiyle 6 Ağustos’ta 1 gün iş bırakma eylemi yapacaklarını da söyleyerek, "Sadece acil gelen hastalara müdahale edeceğiz. Onun dışında 1 gün 'şiddete hayır' demek için kapalıyız" diye konuştu.

“KADINA ŞİDDET KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ”

Ceren Eroğlu da sosyal medyada 'hekim haketmiştir', 'kedi ihmal sonucu ölmüştür' gibi yorumlar gördüğünü söyleyerek, "Ben bu işi 10 yıldır yapıyorum. Beni tanıyan herkes hayvanlara ne kadar düşkün olduğumu bilir. Bugüne kadar sahipli sahipsiz bütün hayvanlar için elimden ne geliyorsa yaptım. Bu konuda da bizimle alakalı bir ihmal bulunmadığı gibi hasta sahibinin ciddi yetiştirme hataları mevcuttur. Tedavi ne kadar olumsuz sonuçlanırsa sonuçlansın karşılığının şiddet olması kabul edilebilir bir durum değil. Diğer meslektaşlarımın benzer olaylar yaşamaması için elimizden geleni yapacağız. Son olarak da burada orantısız bir şiddet var. Bunun kadına şiddet kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Adaletin sağlanması için mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler