Kızılay Başkanı Kerem Kınık kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel'in Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından bölgedeki 'yetersizliğiyle' gündem olan Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığını ortaya çıkarmasının ardından Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, söz konusu iddiaları doğruladı. Peki Kızılay başkanı Kerem Kınık kimdir?

Yayınlanma: 14.02.2023 - 14:49
Kızılay Başkanı Kerem Kınık kimdir, kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

Fatih Portakal'ın canlı yayınına katılan Kınık, Portakal'ın "155 yıllık Kızılay’ın görevleri neden AFAD’a devredildi?" sorusuna verdiği cevapla gündem oldu. Kınık "Yaşanan aksaklıklar için 'sivil savunma mekanizmamız FETÖ tarafından çökertildi' dedi. 2004 yılında gönüllü olarak girdiği Türk Kızılay'nda, 2015 yılında Genel Başkan Yardımcısı 2016 yılında Genel Başkan olarak seçilen Kerem Kınık'ın yaşamı ve kariyeri merak edildi. İşte ayrıntılar...

KEREM KINIK KİMDİR?

Kerem Kınık, 1970 yılında Malatya'da öğretmen bir anne ve babanın evladı olarak dünyaya geldi. Eğitim hayatının tamamını İstanbul'da geçirdi. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde idarecilik yapan Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyeliği ve Sağlık Komisyonu başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu süre zarfında AER Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonu'nda İstanbul'u temsil etti. Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kınık halen Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde çalışmakta ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Afet Tıbbı dersleri vermektedir.

İngilizce ve orta seviyede Arapça bilmektedir. Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra'nın babası olan Kınık, Dt. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir.  

ÇADIR SKANDALI

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel'in ortaya çıkardığı Kızılay'daki çadır skandalına ilişkin canlı yayında akılalmaz bir açıklama daha yaptı. Kınık, sattıkları çadırlara ilişkin ""2 bin 50 çadırı Ahbap’a maliyet fiyatına teslim ettik. Finansal sürdürülebilirlik için yapıyoruz" ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler