Manisa'da 'tırnakçılık' yöntemini kullanan ve suça sürüklenen iki kız çocuğu bulundu

Manisa'da gerçekleşen hırsızlık olayında, şüphelilerin ikisinin de çocuk olduğu ve toplam 57 suçtan ayrı kayıtlarının olduğu belirlendi.

Yayınlanma: 30.09.2021 - 17:08
Manisa'da 'tırnakçılık' yöntemini kullanan ve suça sürüklenen iki kız çocuğu bulundu
Abone Ol google-news

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 3 ayrı markette 'tırnakçılık' yöntemi ile para çalan 2 şüpheli yakalandı. 57 suç kaydı olan yaşı 18'den küçük iki kızın para çaldıkları anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, 27 Eylül'de 3 ayrı markette yaşanan hırsızlık olayları üzerine harekete geçti. Görüntüleri izleyen ekipler, girdikleri marketlerde 'tırnakçılık' yöntemi ile para çalan iki şüphelinin kimliğini tespit etti. H.P. ve Z.P. isimli şüpheliler çaldıkları 570 TL  ile yakalandı. H.P.'nin 30, Z.P.'nin ise 27 suç kaydı olduğu öğrenilirken, yaşları 18'den küçük olan şüpheliler savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan H.P. ve Z.P.'nin 'tırnakçılık yöntemi' ile para çaldıkları anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

MARKET İŞLETMECİSİ YAŞADIKLARINI ANLATTI


Parası çalınan marketin işletmecisi Mert Belek iş yerine gelen  kafa karışıklığı yaratarak para çaldığını belirtip, "Yumurta alıp 200 TL verdiler. Para üstü olarak 185 TL verdim. Yumurtaları önce iade etmek isteyip paralarını geri aldılar sonra tekrar vazgeçip parayı uzattı. Bu sırada paranın bir kısmını cüzdanının arkasına koyduğunu gördüm. Eksik para verdiğimi söyleyerek geri uzattığı sırada kalan parayı elinden aldım ama bu sırada diğerini hiç fark etmedim. Kamera kayıtlarını izlerken bile zor anladık, çok profesyoneller" dedi.


Bu habere konu alan çocuklar, çocuğun yüksek yararı ilkesine bağlı kalınarak suça sürüklenmiş çocuk sıfatı ile adlandırılmıştır.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler