Marmara Denizi'nde makinesi arıza yapan gemiye ekipler müdahale ediyor

Mısır’dan Kavgaz’a seyir halindeyken Bakırköy açıklarında makine arızası yapan ‘MY Meray’ isimli dökme yük gemisi için bölgeye römorkörler gönderildi.

Yayınlanma: 24.09.2022 - 11:45
Marmara Denizi'nde makinesi arıza yapan gemiye ekipler müdahale ediyor
Abone Ol google-news

Mısır’dan Kavgaz’a seyir halinde olan ‘MY MERAY’ isimli 181 metre boyundaki dökme yük gemisi makine arızası yaptı.

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine bölgeye Kılavuz Kaptan ve NAZIM Tur römorkörünü gönderdi. KEGM’nin twitter hesabından ise gemideki makine arızasıyla ilgili şu paylaşıma yer verildi:

“Mısır’dan Kavkaz’a seyir halindeyken İstanbul Boğazı güney yaklaşımında makine arızası yapan MY MERAY isimli 181 metre boyundaki dökme yük gemisi için Kılavuz Kaptanımız ve NAZIM TUR Römorkörümüz ivedilikle bölgeye yönlendirildi.” 

AHIRKAPI'YA EMNİYETLE DEMİRLETİLDİ

"MY MERAY" isimli 181 metre boyundaki yük gemisi Ahırkapı'ya çekildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Mısır'dan Kavkaz'a seyir halindeyken İstanbul Boğazı güney yaklaşımında makine arızası yapan 'MY MERAY' isimli 181 metre boyundaki dökme yük gemisi için kılavuz kaptanımız ve Nazım Tur römorkörümüz ivedilikle bölgeye yönlendirildi" ifadeleri kullanıldı.

Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmalarıyla yük gemisinin, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda kılavuz kaptan, Nazım Tur ve Kurtarma-12 römorkörlerinin refakatinde Ahırkapı’ya emniyetle demirletildiği bildirildi.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler