Şanlıurfa’daki seçim ‘kutlamasında’ maganda kurşunuyla vuruldu: Yaşam mücadelesi veriyor

Şanlıurfa'da, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamanın ardından yapılan kutlamalarda maganda kurşunuyla başından yaralanan Kübra Çoban, yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor.

Yayınlanma: 08.06.2023 - 13:21
Şanlıurfa’daki seçim ‘kutlamasında’ maganda kurşunuyla vuruldu: Yaşam mücadelesi veriyor
Abone Ol google-news

28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından, Şanlıurfa'da yapılan kutlamalarda, birçok kişi tabanca ve tüfeklerle havaya ateş açtı. 

Gece saatlerinde Eyyüpnebi Mahallesi’nde yaşayan ve bakkaldan alışveriş yaptıktan sonra evine dönen lise öğrencisi 15 yaşındaki Kübra Çoban kim tarafından ateşlendiği belirlenemeyen tabancadan çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yere yığıldı. Kanlar içerisinde kalan Çoban, çağrılan sağlık ekiplerince Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Burada ilk müdahalesi yapılan Çoban, hayati tehlikesi dolayısıyla yoğun bakım ünitesine alındı. Yoğun bakımda entübe olarak tedavisine devam edilen Kübra Çoban’ın yakınları ise hastane bahçesinde umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

“KURŞUN BAŞINA İSABET ETTİ”

Günlerdir hastanede kardeşinden gelecek iyi haberi bekleyen Cuma Çoban, kutlamalarda havaya ateş açanlara tepki gösterdi. Seçimin tamamlanmasıyla başlayan kutlamalarda silah seslerinin yükseldiğini anlatan Cuma Çoban, “Seçim gecesi bir anda silahlar patlamaya başladı. Herkes evine kaçışmaya başladı. Benin kızım da bakkalda bulunan halası Kübra’ya içeri girmesi için seslendi. Bu sırada kurşun başına isabet etti” dedi.

Kardeşinin hastanede tedavi gördüğünü ve iyileşmesi için dua ettiklerini dile getiren Çoban, "Seçim gecesi silah kullanılmasının önüne geçilmesi, magandaların önünün kesilmesi gerekiyordu. Kutlamalar neden silahla oluyor? Kardeşimin ve diğer ölen kişilerin suçu günahı nedir? Bizim yüreğimiz yandı, başka kimsenin yüreği yanmasın. İnşallah kardeşim sağlığına kavuşur ve aramıza döner. Böyle olaylar bir daha yaşanmasın. Bu magandalıkların önü kesilsin. Bu tarz kutlamalar yapılmasın” diye konuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler