Hazal Kaya’dan 'tarihi geçmiş aşı' tepkisi: Bakan Koca'ya seslendi

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, koronavirüs aşısının 3. dozunu yaptırmak için hastaneye gitti. Kendisine yapılmak istenen aşının tarihinin geçtiğini gören ve aşının fotoğrafını paylaşan oyuncu, sosyal medya hesabından Fahrettin Koca'ya seslenerek Sağlık Bakanlığı'na tepki gösterdi. Prof. Şenol’dan da konuya ilişkin bir paylaşım geldi.

17 Aralık 2021 Cuma, 17:22
Hazal Kaya’dan 'tarihi geçmiş aşı' tepkisi: Bakan Koca'ya seslendi
Abone Ol google-news

Oyuncu Hazal Kaya, üçüncü doz için gittiği hastanede kendisine yapılması için getirilen Covid-19 aşısının son kullanma tarihinin geçtiğini paylaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İyi ki kontrol etmişiz” diyen Kaya, Sağlık Bakanlığı’nı etiketleyerek, şöyle yazdı:

“Üçüncü doz aşılarımızı olmak üzere hastaneye geldik. Bize yapacakları aşının son kullanma tarihi 11 Aralık çıktı. İyi ki kontrol etmişiz… @saglikbakanligi tarihi geçmiş aşılar 9 ay daha kullanılabilir diye bir yazı yayınlamış. Madem öyle bu son kullanma tarihinin anlamı ne?”

"ŞİŞEYİ GÖRMEK İSTEMESEM TARİHİ GEÇMİŞ AŞIYI YAPACAKLARDI"

Konuyla ilgili 6,6 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından paylaşım yapan Hazal Kaya şu ifadeleri kullandı:

"Sosyal medya takip etmenin faydaları 11 Aralık'ta tarihi dolmuş aşı olacaktık şişeyi görmek istemesem. Yapılan açıklama da 'Tarihi geçtikten sonra 9 ay daha kullanılabiliyor aşılar'. Sağlık Bakanlığı'nın bu yönde bir yazısı varmış. Aşının üzerinde neden son kullanma tarihi var o zaman."

PROF. ESİN DAVUTOĞLU ŞENOL: TEDİRGİN OLMAYIN

Sosyal medyada kafa karışıklığına neden olan konuyla ilgili Prof. Dr. Esin Şenol’dan açıklama geldi. İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nden gelen açıklamayı paylaşan Şenol, “Aşıların Raf Ömrüne dair üretici Firma tarafından yapılan ve onaylı güncelleme. Tedirgin olmayın” ifadelerini kullandı.