Metin Uca'nın gösterisi iptal edildi: Kendi adıma özür diliyorum

Osmaniye İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Metin Uca'nın gösterisini iptal etti. İptal kararına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Uca, ''200'ü aşkın bilet satılmıştı, ben kendi adıma özür diliyorum" dedi.

Yayınlanma: 03.02.2023 - 23:06
Metin Uca'nın gösterisi iptal edildi: Kendi adıma özür diliyorum
Abone Ol google-news

İstanbul Havalimanı'nda dün gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan televizyon programcısı Metin Uca'nın Osmaniye'deki gösterisi İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından iptal edildi.

İptal kararını Twitter hesabından duyuran Metin Uca, paylaştığı videoda "Sevgili Osmaniyeliler, ben Metin, gelemiyorum. Niye mi? Çünkü Osmaniye'de ayın 12'sinde oynayacağımız gösterimiz İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından iptal edildi. Fatih Sultan Mehmet'in deniz kabuklularına merakı ve bunun kitapta yer alışını yanlış değerlendiren biri nedeniyle geçirdiğimiz soruşturmanın ilk sonucu bu oldu. 200'ü aşkın bilet satılmıştı, ben kendi adıma özür diliyorum" şeklinde konuşarak, tepkisini dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

Metin Uca dün İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılmıştı. Uca'nın Edremit Sulh Ceza Hakimliği'nce açılan bir dava kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlamasıyla arandığı belirtilmişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler