Saç ekiminde doğal görünüm nasıl elde edilir?

Birçok kişinin ortak sorunu olan saç dökülmesi probleminden saç ekimi operasyonuyla kurtulmak mümkün oluyor. Bu işlemin her zaman doğal sonuçlar vermeyebileceğini belirten Dr. Levent Acar, saç ekiminde doğal görünüm elde etmenin yollarını anlattı.

Yayınlanma: 06.03.2023 - 07:00
Saç ekiminde doğal görünüm nasıl elde edilir?
Abone Ol google-news

Saç ektirmek isteyenlerin aklından geçen "ekilen saçlar uzadığında doğal görünecek mi?" sorusuna cevap veren Dr. Levent Acar, doğal sonuçlar elde etmenin yolları hakkında bilgi verdi.

Acar, “Saç ekiminde ilk aşama, doktorun hasta hakkında bilgi toplaması olmalıdır. Bunlar; eski fotoğraflar, saç modelleri, saçın yönü, tarama yönü gibi bilgileri içermektedir. Tüm bu bilgiler, doğal görünümlü bir saç elde edebilmek için işe yarayacaktır” dedi. 

Kanal açma işleminin de doğal bir görünüm elde etmek için olmazsa olmaz adımlardan olduğunu dile getiren Dr. Levent Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Kanalların yoğunluğu, dağılımı ve yönü, gelecekteki saç uzamasını önemli ölçüde etkileyecektir. Hepsinin mikroskobik bir hassasiyetle kalibre edilmesi gereklidir. Kanalların açısı ve yönü, doğal saçın uzama açısıyla aynı hizada olmalıdır.” 

"SAÇ ÇİZGİSİ KİŞİYE ÖZEL DİZAYN EDİLİR"

Saç ekimi sırasında kanal açmak için kullanılan bıçakların da çok önemli olduğunu belirten Acar, “Doktor, saç derisindeki yaralanmayı azaltmak için kesmeyi en aza indirmeye çalışır. Aynı zamanda saç ekimi operasyonu için en iyi aletleri kullanarak hastanın duyacağı acı hissini en aza indirmeyi hedefler. Biz, ekim kalemini bu iş için en iyi araç olarak görüyoruz. Yetenekli bir saç ekimi cerrahı, her hasta için saç çizgisini kişiye göre dizayn edecektir” diye konuştu. 

"DOĞAL UZAMAYI TAKLİT ETMEK GEREK"

Acar, “Dikkate alınması gereken diğer bir konu da, yoğunluğu en üst düzeye çıkarmak için ön saç çizgisine yumuşak tekli saç kökleri yerleştirilmesi ve ardından arkalarına birden fazla saç kökü yerleştirilmesidir. Buradaki fikir, saç uzamasının doğal modelini taklit etmektir” dedi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler