Kaybolan denizaltının enkazı bulundu

Titanik enkazına giderken kaybolan denizaltı, parçalara ayrılmış halde bulundu. Yolcuların hepsi, hayatını kaybetti.

Yayınlanma: 23.06.2023 - 09:34
Kaybolan denizaltının enkazı bulundu
Abone Ol google-news

Titanik enkazına düzenlenen gezide kaybolan batiskaf (denizaltı gözlem aracı) beş gün süren arama çalışmalarının sonunda çökerek infilak etmiş ve parçalara ayrılmış hâlde bulundu, yolcuların hepsi hayatını kaybetti.

ABD Sahil Güvenliği Tuğamirali John Mauger, gazetecilere yaptığı açıklamada Kanada'ya ait bir gemiden gönderilen robot dalış aracının dün Titanik gemisinin burun kısmından 488 metre uzaklıkta, su yüzeyinin 4 km altında Titan isimli batiskaftan kalan bir enkaz alanı tespit ettiğini söyledi.

Pazar sabahı normalde iki saat süren yolculuk başladıktan 1 saat 45 dakika sonra, ABD merkezli OceanGate Expeditions tarafından işletilen Titan isimli araç ile su yüzeyinde bağlı olduğu gemi arasındaki irtibat kopmuştu.

Sahil Güvenliğinin açıklamasından önce OceanGate açıklamada bulunmuş ve Titan'daki tüm yolcuların hayatını kaybettiğini belirtmişti.

Titan'daki yolcular arasında 58 yaşındaki İngiliz milyarder Hamish Harding, 48 yaşındaki Pakistanlı iş adamı Shahzada Dawood, Dawood'un 19 yaşındaki oğlu Suleman, 77 yaşındaki Fransız kaşif Paul-Henri Nargeolet ve OceanGate Expeditions'ın CEO'su ve kurucusu olan Stockton Rush bulunuyordu. Yolcular söz konusu dalış için kişi başına 250 bin dolar (6,2 milyon TL) vermişlerdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler