Hastane masraflarını karşılayamadığını söyledi, eşini boğarak öldürdü!

ABD'nin Missouri eyaletinde 75 yaşındaki Ronnie Wiggs, diyalize giden 72 yaşındaki eşini hastanede boğarak öldürdü. Wiggs, "eşini daha fazla bakamadığı, hastane masraflarını karşılayamadığı için" öldürdüğünü söyledi.

Yayınlanma: 09.05.2024 - 16:01
Hastane masraflarını karşılayamadığını söyledi, eşini boğarak öldürdü!
Abone Ol google-news

ABD'nin Missouri eyaletinde yaşayan 75 yaşındaki Ronnie Wiggs, bakımını üstlenemediği ve hastane masraflarını karşılayamadığı için 72 yaşındaki eşini hastanede öldürdü.

Wiggs, Centerpoint Tıp Merkezi'nde yatan eşini boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Olay, eşinin diyaliz tedavisi gördüğü sırada gerçekleşti.

"ONU ÖLDÜRDÜM"

Olayın ardından hastane personeli, Wiggs'in, "Ben yaptım, onu öldürdüm, boğdum" şeklindeki itirafını duydu. Hastane kayıtlarına göre, olay sırasında kadının boynunda şüpheli yara izleri bulundu ve boğazında taze bir yara tespit edildi.

Kadının nabzı, müdahaleye rağmen geri dönmedi ve beyin ölümü gerçekleşti.

İLK TEŞEBBÜSÜ DEĞİL

Wiggs, tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, eşinin çığlık atmasını engellemek için ağzını ve burnunu kapattığını, depresyonda olduğunu ve ekonomik zorluklar nedeniyle bakım ve faturalarla başa çıkamadığını belirtti.

Ayrıca, eşini daha önce bir rehabilitasyon merkezinde de öldürmeye teşebbüs ettiğini, fakat eşinin uyandığını ve bunu bir daha yapmamasını söylediğini itiraf etti.

Ronnie Wiggs, şimdi ikinci derece cinayet suçlamasıyla yargılanıyor ve 250 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılma talebinde bulundu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler