Rusya'dan NATO'ya uyarı: Doğrudan çatışma riski var

Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, Rusya ile NATO arasında doğrudan çatışma riski bulunduğu uyarısında bulundu.

Yayınlanma: 02.09.2023 - 15:52
Rusya'dan NATO'ya uyarı: Doğrudan çatışma riski var
Abone Ol google-news

X platformundaki kullanıcılarla sohbet eden Dmitriy Polyanskiy, mevcut durumun son derece tehlikeli olduğuna dikkat çekerek Rusya ile NATO arasında doğrudan çatışma riskini işaret etti.

Bir kullanıcıdan gelen soru üzerine ABD'li ünlü sunucu Tucker Carlson'ın Beyaz Saray'ın 2024'te Rusya'ya savaş açacağı yönündeki iddiasını değerlendiren Polyanskiy, "Bu senaryonun ihtimalini değerlendirecek kişiler biz değiliz. Durumun son derece tehlikeli olduğunu ve Rusya ile NATO arasında doğrudan çatışma riski bulunduğu konusunda defaatle uyardık" yanıtını verdi.

Sputnik'in aktardığına göre, NATO'nun Ukrayna'daki olaylarla çok ciddi şekilde müdahil olduğunun altını çizen Polyanskiy, İttifak'ın Kiev'e uydulardan istihbarat verileri, silah ve mühimmat tedarik ettiğini belirtti.

NATO ülkelerinden paralı askerlerin, eğitmenlerin, generallerin ve subayların da Kiev'in safında yer aldığını kaydeden Polyanskiy, "Onların Ukrayna'da birtakım eylemlere dahil olduğunu dışlayamayız" dedi.

Polyanskiy, Kiev rejiminin askeri açıdan çok kötü durumda olduğunu, onlar için tek kurtuluşun Batılı ülkelerin sunduğu destek olduğunu belirterek, "Batı'nın desteği azalıyor. Diğer ülkelerde olduğu gibi ABD'deki birçok insanın Kiev rejiminin kaybettiğinin bilincine vardığını düşünüyorum" diye ekledi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler